VAKARA ZIŅAS. Aktuālāko kultūras, mākslas, izklaides notikumu TOP 5

 
©Publicitātes foto

Piedāvājam ieskatu gaidāmajos kultūras, mūzikas, izklaides un cita satura vasaras pasākumos gan Latvijā, gan dažus desmitus kilometru ārpus tās robežām.

«Nerātnā vasaras nakts» ir klāt!

Ar dziesmām, temperamentīgiem dančiem un draiskiem jokiem 29. jūnija vakarā, pulksten 20.00, Tukuma estrādē pie skatītājiem dodas jaunais koncertuzvedums «Nerātnā vasaras nakts».

«Ar šo koncertuzvedumu gribam noraut nost to ārišķības plīvuru, kas prevalē mūsu sabiedrībā,» koncertuzveduma vēstījumu atklāj režisors Valdis Pavlovskis. «Mantu kults, karjera, labs darbs un tikai tad attiecības, un bērni vispār sazin kad un vai varēs. Vasaras naktis ir tik īsas, un kaislība jau ir tikai mūsos pašos. Esiet vienkāršāki, patiesāki un ļaujieties sirds patikšanai viens otram, ļaujieties jokiem, dzīvespriekam un mīlestībai.»

Koncertuzveduma veidotāji aicina droši nākt visu ģimeni un atzīmē, ka nerātnās dainas un joki būs gaumes robežās, jo senči atraduši visam brīnišķīgi tēlainu noskaņu valodu, ļaujot katram pašam rosināt iztēli. Puišu un meitu attiecības vieglā draiskulības mērcē tiks izspēlētas dziesmu, deju valodā un aktieru saspēlē dažādos tēlos. Visos laikos ir bijuši gan kautrīgie, gan kārie tipāži, un viņu piedzīvojumi nes sev līdzi pārpratumus un jautrību. Visam pa vidu būs arī pāris, kuru attiecību stāsts beigsies kā visās pasakās - viņi dzīvoja ilgi un laimīgi.

Koncertuzvedumā piedalās aktieri Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Kārlis Reijers, dziedātāji Anmary jeb īstajā vārdā Linda Dinsberga, Rūta Dūduma, Atis Auzāns un Nerātnais orķestris. Koncertuzveduma režisors - Valdis Pavlovskis, horeogrāfe - Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece - Ilze Kaša, muzikālais aranžētājs - Atis Auzāns.

Pirmajai «Nerātnās vasaras nakts» pirmizrādei 29. jūnijā Tukumā, Durbes estrādē, sekos tikšanās 30. jūnijā pulksten 16.00 Alūksnē, Pilssalas estrādē, 6. jūlijā pulksten 20.00 Limbažu estrādē, 19. jūlijā pulksten 20.00 Saldū, Kalnsētas parka estrādē, 21. jūlijā pulksten 18.00 Jelgavā, brīvdabas koncertzālē «Mītava», 26. jūlijā pulksten 20.00 Ikšķiles estrādē un 27. jūlijā pulksten 20.00 Kuldīgas estrādē.

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā, kā arī estrādēs stundu pirms koncertuzveduma sākuma.

«Splendid Palace» aicina apmeklēt aizraujošu ekskursiju

Kinoteātris «Splendid Palace», noslēdzot savu 95. sezonu, paver aizkulišu priekškaru un piedāvā izpētīt kinoteātra unikālās, neobaroka stilā veidotās telpas, kā arī izzināt gandrīz gadsimtu ilgo kinoteātra vēsturi, dažādus atmiņu stāstus un leģendas.

«Splendid Palace» ar pirmklasīgu kino repertuāru un dažādiem kino notikumiem priecējis jau vairākas kino skatītāju paaudzes, tomēr līdztekus kino baudījumam 1923. gadā dibinātais kinoteātris spēj piedāvāt arī aizraujošas vēstures liecības un stāstus par kino un tā skatīšanās paradumiem gan aizgājušā gadsimta sākumā, gan arī padomju gados un mūsdienās.

Ne mazāk interesanta un izzināšanas vērta ir arī kinoteātra ēkas arhitektūra un iekštelpu interjers, kas ļauj kinoteātri «Splendid Palace» dēvēt par vienu no izsmalcinātākajiem un skaistākajiem kinoteātriem Eiropā.

Ekskursijas kinoteātrī «Splendid Palace» iespējams apmeklēt katru trešdienu, piektdienu un svētdienu, sākot no 28. jūnija: pulksten 14.00 - latviešu valodā. Iepriekš vienojoties, ekskursijas iespējams pieteikt arī citās dienās un laikos.

Pieteikšanās: rakstot uz e-pastu splendid@riga.lv vai zvanot 67043678.

Ekskursijas biļetes iespējams iegādāties kinoteātrī.

Uz trakulīgo brīvdabas koncertu jābrauc uz Liepāju

6. jūlija vakarā pulksten 20.00, kad Liepājas aktīvās atpūtas parkā «BB wakepark» (Karosta, Beberliņi) būs noslēgusies azartiska sacensība starp Latvijas čempionāta kabeļveikbordā dalībniekiem, sāksies šajā pusē, iespējams, trakulīgākais brīvdabas koncerts šovasar.

«BB Summer Jam» sacensības kabeļveikbordā, kas šogad vienlaikus būs arī Latvijas čempionāta pirmais no trīs posmiem, labas mūzikas pavadījumā, aktīvāk vai mazāk aktīvi atpūšoties, varēs vērot visas dienas garumā, kulminācijai ar jaudīgākajiem braucieniem sākoties ap pulksten 18.00.

Pulksten 20.00 uz «BB wakepark» brīvdabas skatuves kāps muzikālā apvienība no Rīgas «Rīta stienis». Pulksten 22.00 zem naksnīgajām Beberliņu priedēm ar savu jaunāko koncertprogrammu uzstāsies «Kay CY», kas ir divu Mārtiņu instrumentāls duets, kur «Kay CY», kā šo pašu Mārtiņu veidotā ansambļa «Kaktiņš stūrītis» jaunākais, enerģiski pilnākais brālis nes vecākā aizsāktos skaņdarbus, tikai pavisam citā, viņam tīkamākā manierē.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pirmais vasaras ziedu festivāls «Sapnis vasaras naktī»

Šovasar Pakrojas muižā uzplauks pirmais vasaras ziedu festivāls. Tā ietvaros muižas teritorijā būs apskatāmas greznas 2-6 metru augstas ziedu skulptūras, no ziedu stādiem veidoti ornamenti, karaliskas ziedu kompozīcijas - kopskaitā divdesmit seši mākslinieki - dārznieki iestādījuši vairāk nekā pusmiljonu daudzkrāsainu vasaras ziedu no 150 ziedu šķirnēm, kas krāšņi ziedēs visas vasaras garumā.

Uz festivāla skatuves tiks izspēlētas Šekspīra lugas, būs iespēja baudīt gardus ēdienus, darboties parfīma darbnīcā un atklāt mīlas ekstrakta tapšanas noslēpumus, posties senos tērpos, baroneses pavadībā apstaigāt pili, bišu dravu, vilnas velšanas un šūšanas darbnīcu, senās tehnikas muzeju un griezties maģiskos karuseļos.

Festivāla programma norisināsies no 29. jūnija visas vasaras garumā līdz pat pirmajām salnām ( septembra beigām) piektdienās, sestdienās, svētdienās, bet muiža un tās teritorija, kurā aplūkojamas ziedu skulptūras, būs atvērta arī darbdienās.

Festivāla teritorijas darba laiks:

I- IV 12.00-20.00

V 12.00-22.00

VI 12.00-22.00

VII 12.00-20.00

Jau ceturto reizi būs Rīgas balle!

7. septembrī Rīgā norisināsies «Rīgas balle 2019», kas šoreiz paredzēta Latvijas baleta simtgades noskaņās. Tāpat kā iepriekš, arī šoreiz balles viesi tiek aicināti pavadīt neaizmirstamu vakaru, baudot Melngalvju nama izsmalcināto interjeru un XVIII un XIX gadsimta iecienītākās klasiskās mūzikas pavadījumu.

Tā kā «Rīgas balle» veltīta Latvijas baleta simtgadei, papildus mazurkai, valsim, polonēzei un kadriļai balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle un viņas komanda programmā ir iekļāvusi īpašus numurus, kas sasaucas ar baleta izrāžu tēmām.

Tradicionāli balli atklās oficiālais jauno debitantu iznāciens un viņu pirmā deja. Debitantu pāri tika atlasīti Latvijas lielākajās augstskolās, un viņus sagatavos labākie balles deju dejotāji un horeogrāfi.

Par cienastu «Rīgas ballē» šogad rūpēsies restorāns «36. line», autorkokteiļu gatavošanas mākslu demonstrēs kompānija «Prike Latvija», bet izsmalcinātus desertus gatavos «Desertu studija». Tāpat kā iepriekš, par neatņemamu svētku atribūtu kļūs šampanieša glāžu piramīda. Balles viesi varēs apmeklēt arī mākslas galeriju, kurā savus darbus izstādīs Latvijas māksliniece Ilze Preisa.

Pasākuma koncertprogrammā piedalīsies: Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, džeza orķestris «Mirage» Laura Amantova vadībā, vadošie Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti, kā arī jaunie talanti - talantīgie latviešu muzikanti, bērnu namu audzēkņi un daudzi citi.

«Rīgas balle» arī šogad pievēršas labdarībai. Tādēļ pasākuma ietvaros tiks rīkota izsole. Izsolē iegūtos līdzekļus balles organizatori sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu novirzīs apdāvināto Latvijas jauno mūziķu atbalstam.

Lai radītu unikālu atmosfēru, pasākuma laikā noteikts stingrs dreskods. Vīriešiem noteikti jāparūpējas par melnu fraku, smokingu vai uzvalku ar pieskaņotu tauriņu. Dāmām dreskods paredz ierasties garajā vakartērpā.

Papildu informāciju varat uzzināt, rakstot uz e-pastu info@rigasballe.lv vai zvanot pa tālruni +371 28100843.