VAKARA ZIŅAS. Aktuālāko kultūras, mākslas, izklaides notikumu TOP 5

 
©AP/Scanpix

Piedāvājam ieskatu gaidāmajos šā pavasara un vasaras kultūras, mūzikas, izklaides un cita satura pasākumos gan Rīgā, gan citviet Latvijā.

Ir īstais laiks, lai pavizinātos ar kuģīti!

SIA «Jūras kuģis» 2006. gada novembrī iegādājās pasažieru pārvadātāju kuģi Somijā, lai varētu veikt līdzvērtīgas darbības Latvijā. Šī būs trīspadsmitā sezona, kad tiek veikti braucieni no Rīgas uz Jūrmalu un atpakaļ.

Darbība plānota sekojošā kārtībā: plkst. 11.00 kuģītis atiet no 11. novembra krastmalas (iepretim Lielā Kristapa piemineklim). Plkst. 13.30 tiek izlaisti pasažieri Jūrmalā (Majoru piestātnē). Brauciena izmaksas vienā virzienā 20 eiro. Turp un atpakaļ 30 eiro.

Kad Jūrmalā izlaisti pasažieri, tiek veikts stundu ilgs reiss pa Lielupi (pēc pieprasījuma) no plkst. 14.00 līdz 15.00. Brauciena izmaksas 7.00 eiro.

Brauciens atpakaļ uz Rīgu no plkst. 16.00 līdz 18.30.

Bērniem līdz 6 gadu vecumam visi braucieni bez maksas, 7-12 gadu veciem bērniem 50% atlaide.

Pēc pasūtījuma iespējami vakara izbraucieni no plkst. 19.00 uz jūras vārtiem pa Daugavu, Rīgas panorāma un citi maršruti.

Kuģīša plānotais darbības laiks līdz 15. oktobrim.

Grupas «Muse» koncertu iesildīs Holivudas aktieris

12. jūnijā «Arēnā Rīga» norisināsies angļu rokgrupas «Muse» koncerts «Simulation Theory». Ieeja «Arēnā Rīga» no plkst. 18.00, bet «Muse» uzstāšanās sākums plkst. 20.00.

«Muse» koncerta īpašais viesis būs «Emmy», «Golden Globe» godalgotais Holivudas aktieris un arī mūziķis Kīfers Saterlends. Grupas «Muse» jaunākā koncertturneja ir līdz šim tehniski un mākslinieciski iespaidīgākā, kurā roboti, lāzeri un iespaidīgs gaismu šovs papildina neatkārtojamo grupas izpildījumu.

Biļetes uz vienīgo šā gada koncertu Baltijā var iegādāties «Biļešu servisa» tīklā.

Ikšķilē būs Trešais Starptautiskais Operetes festivāls

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē Operetes teātris iepriecinās un pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem Trešajā Starptautiskajā Operetes festivālā.

Operetes festivālu atklās koncerts «Es vēlreiz teikšu, priecājieties!», kas notiks 12. jūlijā plkst. 19.00 Ikšķiles Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Kristīnes Prauliņas un Rīgas Gospeļkora, kā arī jauno Operetes teātra solistu piedalīšanos.

Sestdien, 13. jūlijā, plkst. 12.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs «Operetes laiks». Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas.

Festivāls jau tradicionāli sniedz informāciju par operetes vēstures un nākotnes aktualitātēm, tāpēc sarīkojums «Sarunas pie kafijas» sestdien plkst. 17.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša simtgadei un pirmās 21. gadsimta latviešu oriģināloperetes «Trīs zvaigznes. Zigfrīds» jautājumiem.

Trešā Starptautiskā Operetes festivāla kulminācijā - Galā koncertā - sestdien, 13. jūlijā, plkst. 20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē skanēs skaistākās operešu melodijas. Koncertā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā plkst. 23.00 - Valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

Svētdiena būs veltīta mūsu mazajiem skatītājiem. Plkst. 12.00 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums «Radām opereti!». Interaktīvi darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem, bērni piedzīvos un radīs savu opereti! Bērnu iemīļotie Operetes teātra izrāžu varoņi aizrautīgā un interaktīvā veidā ikvienu bērnu un jaunieti izvedīs cauri dažādām radošajām meistardarbnīcām.

Festivāla noslēgumā svētdien plkst. 16.00 pie Ikšķiles estrādes visus aktīvas atpūtas cienītājus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs.

Piektā «Kulakova nakts» notiks Ikšķiles estrādē

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto tradīciju, arī šogad notiks «Kulakova nakts», un par mājvietu piektajam festivālam, kas norisināsies 5. jūlijā plkst. 21.00, izvēlēta Ikšķiles brīvdabas atjaunotā estrāde. Festivālā piedalīsies grupas «Pērkons», «Menuets», Rihards Saule & Co, «Rīgas Modes» , «Trīs Latvijas tenori» (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), RTU vīru koris «Gaudeamus» (diriģents Ivars Cinkuss), pūtēju orķestris «Horizonts» (diriģents Tomass Kokamegi), UFO un estrādes apvienība «Kaija», Jānis Bērziņš (soloģitāra), Ieva Parša (mecosoprāns), Varis Siliņš un Liepājas kamerorķestris, «Rusted Wheel» u.c. Būs arī vinila diskotēka līdz rīta gaismai (DJ Uldis Rudaks & DJ Dambis).

Protams, kā allaž, galvenā loma «Kulakova naktī» paliek «Pērkonam»! Juris Kulakovs «Pērkona» daļā iekļāvis visus grupas hitus: «Zaļā dziesma», «Slidotava», «Labu vakar», «Dziesma par sapumpuroto zaru», «Gandrīz tautasdziesma», «Balāde par gulbi», «Mana dienišķā dziesma» u.c. Šajā naktī kopā ar «Pērkonu» uzstāsies arī LNO solists Nauris Puntulis.

Iepriekšējos gados festivāls norisinājās Ogres estrādē, Liepājas koncertestrādē «Pūt, vējiņi», Jura Kulakova dzimtajos Līvānos un Vidzemes koncertzālē «Cēsis».

Biļetes uz festivālu var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs.

«Rammstein» izdod albumu un pošas uz Rīgu!

Vācijas supergrupa «Rammstein» laidusi klajā savu septīto ierakstu albumu, kas nosaukts grupas vārdā «Rammstein», saglabājot iemīļotos oriģinalitātes un provokāciju elementus 11 dziesmu garumā.

Grupas 2019. gada stadionu tūres ietvaros plānoti 30 koncerti, no kuriem lielākā daļa jau ir izpārdoti, un vien neliels skaits biļešu atlicis uz 6. augusta koncertu «Europe Stadium Tour 2019», kas būs Rīgā, Lucavsalā, un tā sākums ir plkst. 19.30.

Biļetes uz Vācijas supergrupas koncertu pieejamas «Biļešu servisa» tīklā.

 

Abonē