VAKARA ZIŅAS: Dailes teātra ļaudis ar asarām acīs atvadās no Āra Rozentāla
 
©F64

8. janvārī Rīgas krematorijā aktieri, režisori un citi teātra ļaudis pēdējā gaitā pavadīja izcilo latviešu aktieri Āri Rozentālu (80), kas mūžībā devās 3. janvārī. Pēc tam, kad atvadu ceremonijā ar atmiņām par aizgājēju bija dalījušies Dailes teātra kolēģi – Lidija Pupure, Pēteris Gaudiņš, Juris Strenga un Intars Rešetins, aktieris tika kremēts un viņa pelni tiks nodoti ģimenei.

Dailes teātra mājaslapā par aktiera mūžu sagatavots šāds vēstījums: «Āris Rozentāls sevi sauca par romantiķi, un tāds viņš bija - no tā Dailes teātra laika, par kuru stāsta leģendas.

Viņš dzimis Rīgā, mācījies Liepājā, aktiermākslu studējis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, mākslas vēsturi - Latvijas PSR Valsts mākslas akadēmijā. Pirmo aktiera pieredzi guvis Daugavpils Muzikāli dramatiskajā teātrī un Liepājas Drāmas teātrī. 1965. gadā Āris Rozentāls kļuva par Dailes teātra aktieri, vairāk nekā 50 gadu laikā nospēlējot virkni spilgtu lomu. Āris Rozentāls bija erudīts mākslinieks, personība ar aristokrātisku stāju un temperamentu, tāpēc viņa nospēlēto lomu sarakstā ir virkne dažādu augstdzimušu personu. Viņa talanta savdabība lieti derēja arī visādu īpatņu lomām, kam Āra Rozentāla mīklainais smaids piešķīra noslēpumainu ēnojumu. Līdz ar izkopto dikciju, ar unikālo balss tembru un plastisko izteiksmību viņa spēlētie tēli ieguva to spilgto citādību, kas varēja radīt suģestējošu iespaidu.»

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv