VAKARA ZIŅAS. Poikāns: Artuss Kaimiņš man un sabiedrībai meloja jau no paša sākuma
 
©F64

Pēc bijušā partijas KPV LV biedra Ilmāra Poikāna modrās un drosmīgās rīcības – 2016. gadā iesniedzot ģenerālprokuroram iesniegumu – pērnajā gadā KNAB (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs) sāka kriminālprocesu, kura ietvaros šā gada 20. jūnijā tika aizturēts Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, tāpat arī veikta kratīšana pie partijas KPV LV valdes locekļa Ata Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža.

Akcentē ar Meroni saistītu uzņēmumu naudas plūsmu

20. jūnija rītā, kad visu Latviju apskrēja ziņa, ka KNAB aizturējis Artusu Kaimiņu, sociālā saziņas tīkla «Facebook» profilā Ilmārs Poikāns pauda savu nostāju: «Šodien publiski rezultējās process, kas tika aizsākts jau 2017. gadā - KNAB beidzot ir apstiprinājis, ka informācijai, kuru es un vēl vairāki cilvēki paudām 2016. gadā, aizejot no KPV LV, ir arī tiesiski pierādāms pamats.

Tā ir daļa no iemesliem, kādēļ es aizgāju no KPV LV - tie bija Artusa Kaimiņa meli par partijas finansējumu un ar partiju saistītajām personām jeb potenciālajiem patiesā labuma guvējiem no partijas. Tā kā šis process ir bijis ilgstošs, iespējams, ka šobrīd virmojošie skandāli ap maksātnespējas nozarē notiekošo tikai veicinājuši vai apstiprinājuši politiskās gribas izpausmes, bet nav pirmcēlonis. Par KNAB plāniem paspēt izvirzīt apsūdzību līdz Saeimas pavasara sesijas beigām es biju informēts jau maija vidū, kad Gobzems bija kluss kā pelīte un vēl ne pušplēsta vārda nebija bildis par maksātnespējas sfēru. Iespējams, ka Gobzema publisko iznākšanu stimulēja tieši tas, ka viņš bija lietas kursā par notiekošo kriminālprocesu un līdzšinējais šovs šobrīd ir labs aizbildinājums sazvērestības teorijām par politisko atriebību, ko, protams, arī nevar izslēgt, ņemot vērā Latvijas politgrupējumu intereses nodokļu maksātāju naudas «apgūšanā» un savstarpējā konkurencē.

Dokumentos, liecībās un ierakstos fiksētā informācija liecina par procesiem jau kopš 2015. gada beigām, un es varu apliecināt, ka tā, no manā rīcībā esošajiem faktiem, atbilst patiesībai.

Apšaubāmā ar Meroni saistītu uzņēmumu naudas plūsma caur SIA «Suņu būda», ko var uztvert kā «stipendiju», un slepenas sarunas un vienošanās ar Tamužu, kurā bija iesaistīts arī Atis Zakatistovs. Līdz ar to ir skaidrs, ka Artuss Kaimiņš man un sabiedrībai meloja jau no paša sākuma, jo, pirms pieņemt lēmumu par pievienošanos KPV LV dibināšanai, es uzdevu jautājumus - vai aiz viņa nestāv bagāti onkuļi ar naudu un vai partija nav cieši saistīta ar Gobzemu. Viņš meloja, atbildēdams - «nē» uz abiem jautājumiem.

Katrs pats savas nelaimes kalējs. Ir iespējams apmuļķot visus cilvēkus kādu laiku un dažus cilvēkus visu laiku, bet nevar apmuļķot visus cilvēkus visu laiku.»

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv