Gibraltāra valdība paziņojusi par plānu samazināt berberu makaku populāciju, jo mērkaķi, kas dzīvo nelielajā teritorijā, sagādājot aizvien lielākas raizes vietējiem iedzīvotājiem, turklāt sūdzēties sākuši arī tūristi, kuri līdz šim bija sajūsmā par iespēju aplūkot vienīgo Eiropā savvaļā dzīvojošo mērkaķu baru.
Tiesa, sena leģenda vēsta, ka brīdī, kad no Gibraltāra pazudīs beidzamais makaks, Lielbritānija zaudēs kontroli pār šo teritoriju.
Gibraltāra vides aizsardzības ministrs Džons Kortess paziņojis, ka mērkaķu skaits tikšot samazināts humānā veidā. «Neviens tos negrasās ne šaut, ne indēt. Mēs plānojam sagūstīt vairākus desmitus dzīvnieku un pārdot tos ārzemniekiem,» viņš skaidrojis. Kontakti ar pircējiem jau ir nodibināti, un makakiem būs iespēja dot savu ieguldījumu Gibraltāra ekonomikā, kļūstot par eksporta preci. Ar valdības atbalstu jau uzbūvēta ēka, kurā uz karantīnas laiku tiks turēti sagūstītie makaki. Plānots, ka mērkaķu tvarstīšana sāksies pavasarī, un tai jau tiek sagatavoti speciālisti.
Kortess paziņojis, ka pašlaik Gibraltāra teritorijā dzīvo 230 mērkaķu, kas esot vairāk nekā pietiekami. Vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka dzīvnieki nereti ieklīst pilsētā, kur ne tikai izvanda atkritumu tvertnes, bet arī mēdz iekļūt mājokļos. Arī tūristi, kuri līdz šim jūsmojuši par mērkaķiem, tagad aizvien biežāk sūdzas par to uzmācību un agresīvo uzvedību. Pie tā gan vainojami tikai un vienīgi cilvēki, jo, neraugoties uz bargajiem naudassodiem (500 sterliņu mārciņu), ļaudis joprojām pārkāpj likumu, barojot makakus.