Pavasara plūdi

Vakar, 10:43
Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā stipras lietusgāzes pirmdien izraisīja plūdus, kuros gājuši bojā vismaz septiņi cilvēki un pazuduši bez vēsts vēl septiņi, otrdien paziņoja amatpersonas. 
 
2.aug
Bojāgājušo skaits spēcīgu lietavu izraisītajos plūdos ASV Kentuki štata austrumos ir pieaudzis līdz 37 cilvēkiem, pirmdien paziņoja štata gubernators Endijs Bešīrs.
 
29.jūl
Spēcīgu lietavu izraisītos pēkšņos plūdos ASV Kentuki štata austrumos dzīvību zaudējuši vismaz 15 cilvēki, piektdien pavēstīja štata gubernators Endijs Bešīrs, paužot bažas, ka galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties divas reizes lielāks.
 
12.jūl
Gatavojoties meteorologu solītajam lietum, Rīgā darba kārtībā ir desmit ūdens sūknēšanas tehnikas vienības, lai nepieciešamības gadījumā atsūknētu ūdeni no ielām, kur tā uzkrāšanās ievērojami apgrūtinās satiksmi, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
 
11.jūl
Komentējot ūdens kanalizācijas sistēmu stāvokli, pašvaldībā skaidro, ka salīdzinoši jaunākās Rīgas apkaimēs, piemēram, Pļavniekos, Purvciemā vai Imantā, situācija ir apmierinoša, jo tur šīs kanalizācijas sistēmas ir izbūvētas un strādā. Tomēr, piemēram, Čiekurkalnā lietusūdens novades nav vispār, vēsta TV3.
 
10.jūl
Rīga šodien, 10.jūlijā, piedzīvoja intensīvas lietusgāzes, kā rezultātā vairākas ielas pārplūda. Kā informē Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, tad pēc intensīvajiem nokrišņiem ūdens tika atsūknēts divos krustojumos. Pēcpusdienā ielu uzturēšanas uzņēmumu ūdens atsūknēšanas tehnika strādāja Brīvības un Krišjāņa Barona ielu krustojumā pie Gaisa tilta un Aleksandra Čaka un Pērnavas ielu krustojumā pie Jorģa Zemitāna tilta.
 
10.jūl
Rīgā pēc stiprām lietusgāzēm ūdens atsūknēts divos krustojumos, informē Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.
 
10.jūl
Šodien, 10. jūlijā, Rīga piedzīvoja intensīvas lietusgāzes, kā rezultātā applūda vairākas pilsētas ielas.
 
10.jūl
"Intensīvā lietus un pilsētas kanalizāciju pārplūdes dēļ "Domina Shopping" šodien būs slēgts," liecina tirdzniecības centra paziņojums sociālajos tīklos.
 
5.jūl
Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā, kas atrodas valsts austrumos, plūdu dēļ dots evakuācijas rīkojums apmēram 50 000 cilvēku, otrdien ziņo Austrālijas raidsabiedrība ABC.
 
23.jun
Lielbritānijā Pasaules vidējā jūras līmeņa paaugstināšanās dēļ zem ūdens var nonākt desmitiem tūkstošu māju un citu ēku. Jo īpaši apdraudēti ir piekrastes reģioni.
 
13.jun
Ņemot vērā sinoptiķu prognozētās intensīvās lietavas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir gatavs rīcībai iespējamo plūdu gadījumā un iesaka iedzīvotājiem ievērot drošības prasības.
 
4.jun
Spēcīgo lietavu izraisītajos plūdos un zemes nogruvumos Brazīlijas ziemeļaustrumos bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 128,  piektdien paziņoja amatpersonas.
 
30.mai
Spēcīgo lietavu izraisītajos plūdos un zemes nogruvumos Brazīlijas ziemeļaustrumos bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 84, svētdien pavēstīja Pernambūku štata gubernators Paulu Kamara.
 
28.mai
Ķīnas dienvidos spēcīgu lietusgāžu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos gājuši bojā vismaz 15 cilvēki un vēl trīs tiek uzskatīti par pazudušiem, sestdien vēsta Ķīnas valsts mediji.
 
3.mar
Plūdu dēļ Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā pusmiljonam cilvēku dots rīkojums evakuēties.
 
28.feb
Saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanos, valsts ceļu tīklā ir applūduši un satiksmei slēgi četri vietējo autoceļu posmi, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.
 
24.feb
Ceturtdien jau lielākajā daļā Latvijas upju ūdens līmenis pakāpeniski pazeminās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
 
23.feb
Šoziem Latvijā daudzviet bijuši plūdi vai pali, radot zaudējumus ēku īpašniekiem. Diemžēl, ne visi, kuri bija apdrošinājuši savu īpašumu, saņems kompensācijas, vēsta REtv.
 
23.feb
Spēcīgu lietavu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos, kas pirms nedēļas piemeklēja tūristu iecienīto Petropoles pilsētu uz ziemeļiem no Riodežaneiro, bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 186 cilvēkiem, otrdien paziņoja varas iestādes.