Valsts svētki

4.mai 2020
Pirmdien, 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Saeima attālināti sanāks uz svinīgo sēdi. Tā sāksies pulksten 12.00, un uzrunu sēdē teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
 
4.mai 2020
Svinot 1990. gada 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti, cilvēki tiek aicināti to godāt kā Baltā galdauta svētkus, kas ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu.
 
3.mai 2020
Godinot Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu, kad tradicionāli atzīmējam baltā galdauta svētkus, šefpavāre Inga Kalniņa sadarbībā ar “Kronenbourg” bezalkoholisko alu piedāvā trīs receptes, ar kurām iepriecināt sevi, radot svētku sajūtu mājās! Klāsim baltos galdautus un galdā liksim ko svaigu, palutinot savas garšas kārpiņas – bezalkoholiskajā alū vārītas mīdijas, saldajā rīsu pudiņu ar citronu un karameli, savukārt našķošanās brīžiem – Bretaņas sviesta cepumus ar citronu krēmu.
 
1.mai 2020
Ik gadu 4. maijā, svinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, klājam baltus galdautus, pulcējamies uz kopīgām brokastīm, pusdienām vai vakariņām un godinām savu mīļo Latviju. Lai arī šogad svētkus svinam šaurā ģimenes lokā katrs savās mājās, Rimi Gardēži aicina tos padarīt neaizmirstami skaistus un gardus, klājot baltu galdautu un gatavojot cienastu no Latvijas produktiem.
 
1.mai 2020
Šonedēļ Latvijas augstākajos torņos tiek pacelti valsts karogi, lai simboliski sveiktu iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).
 
29.apr 2020
Šādi salvešu vai tualetes papīra ziedi būs brīnišķīgs dekors dažādos svētkos. Šie ziedi piešķirs pasākumam pavasarī gaisīgu un nedaudz romantisku noskaņu. Vari izmantot baltas un sarkanas salvetes, lai paspilgtinātu valsts svētku noskaņu.
 
20.nov 2019
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga par godu Latvijas 101.dzimšanas dienai izveidojusi vērtīgu rotu kolekciju "Rotājies, Latvija!", kas veidota sadarbībā ar juvilierizstrādājumu tirgotāju "Grenardi".
 
19.nov 2019
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
 
18.nov 2019
Izvirzot par galveno atskaites punktu kopējo labumu, solidaritāti un taisnīgumu, mēs varam ātri vienoties par kopīgu Latvijas nākotnes redzējumu, šodien svinīgajā uzrunā pie Brīvības pieminekļa teica Valsts prezidents Egils Levits.
 
18.nov 2019
Svinīgs pasākums Brīvības laukumā.
 
18.nov 2019
ikvienai paaudzei ir jābūt gatavai aizstāvēt savu valsti un izcīnīt savu kauju par Latviju, šodien Nacionālo bruņoto spēku vienību, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārajā parādē teica Latvijas Prezidents Egils Levits.
 
18.nov 2019
Šogad Latvijas dzimšanas dienas svinēšanai iedzīvotāji mazumtirdzniecības veikalos priekšroku dod patriotiskiem aksesuāriem un zivju produktiem.
 
18.nov 2019
Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītajā svinīgajā sēdē uzrunājot deputātus, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) atzina, ka vidējā, gan garākā termiņā Latvijai ir trīs galvenie uzdevumi - ievērojami uzlabot demogrāfisko situāciju, izveidot efektīvu pārvaldi un efektīvu ekonomiku, kā arī radīt tādus produktus vai pakalpojumus, ko var veiksmīgi pārdot citur pasaulē.
 
18.nov 2019
Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.
 
18.nov 2019
Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.
 
18.nov 2019
18.novembrī svētku pasākumi galvaspilsētā sākās plkst.9 ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā.
 
18.nov 2019
Leģendārā latviešu dziedātāja Olga Rajecka soctīklos sveikusi savus sekotājus valsts svētkos.
 
18.nov 2019
Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.
 
18.nov 2019
Valsts prezidents Egils Levits 18.novembra koncertā godinās cilvēkus, kuri sabiedrībā veic godpilnu un varonīgu darbu, tostarp arī karavīrus, mediķus un sportistus.