Nevakcinētajiem un daļēji vakcinētajiem Latvijā Covid-19 infekciju konstatē 2,7 reizes biežāk nekā pilnībā vakcinētiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Tuvākajā laikā valdībā plānots skatīt Covid-19 pandēmijas laika papildu piemaksu piešķiršanu mediķiem un Covid-19 pagaidu aprūpes hospitāļa izveidošanas iespēju, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 109 Covid-19 pacienti, bet 16 no tām izrakstīts, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 718 līdz 802, kas ir lielākais stacionāros esošo skaits kopš februāra beigām, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
Latviešu mūziķis Kaspars Pudniks sociālajā tīklā Facebook paudis "skaļu" viedokli par vakcinēšanos pret Covid-19, uzsverot, ka viņš ir pret piespiedu vakcināciju.
Akadēmiskās vides ekspertu grupa pārtrauc savu darbību uz nenoteiktu laiku, jo grupas sadarbības modelis ar Ministru kabinetu nav attaisnojis ieguldītās pūles, liecina ekspertu grupas publiskais paziņojums.
Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto jauno ierobežojumu skarto uzņēmumu un darbinieku atbalstam ik mēnesi varētu būt nepieciešami 60 miljoni eiro, intervijā "Latvijas radio" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
Ja valdības ieviestie ierobežojumi iedarbosies un sabiedrība kļūs apzinīgāka, slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits varētu samazināties ap Ziemassvētkiem, intervijā Latvijas Radio šorīt prognozēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
Operatīvi reaģējot uz Ministru kabineta lēmumu par prasībām ārkārtējās situācijas laikā un iedzīvotāju augošo interesei saņemt vakcīnas pret Covid-19, no pirmdienas tiks paplašinātas vakcīnas pret Covid-19 saņemšanas iespējas, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir viens kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vakcinācijas pret Covid-19 procesā.
"Tas, ka kāds cilvēks šajā brīdī nevēlas vakcinēties, nepadara viņu automātiski par "antikvakseri". Un tas mums kā sabiedrībai ir jāsaprot!" Tā uzskata Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja, pediatre Dana Isarova, vēstīts Lindas Ločmeles materiālā LTV projektā "Būris".
No Latvijas reģioniem vismazāk pret Covid-19 vakcinēto arvien ir Latgalē un Zemgalē, savukārt visaktīvākie iedzīvotāji turpina būt Pierīgā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.
Vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu Daugavpilī saņēmuši vien 10% senioru vecumā virs 90 gadiem, kamēr Ludzas novadā šis rādītājs ir 12%, liecina Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas apkopotie septembra dati.