Laika ziņu vērotājs Vilis Bukšs, savā blogā "meiravietis.typepad.com" apraksta visus datumus aprīlī, kam jāpievērš īpaša uzmanība un pēc kuriem būs iespējams noteikt turpmākos laika apstākļus.
Aprīlis ir sulu, palu un zemes atmodas laiks. Šajā laikā lauki krāsojas māllēpju dzeltenā, bet mežmalas vizbulīšu zilā, baltā un dzeltenā krāsā. Aprīļa ūdens un saule zemi modina, bet gaiss viļņojas no gājputnu balsīm. Putnu mēnesī turpinās gājputnu atgriešanās un mēneša beigās ierodas pirmās bezdelīgas, dzeguzes un lakstīgalas. Līdz ar kārklu un vītolu ziedēšanu aprīlī bitēm sākas darba gads un zemniekam zemes darbu un agrās sējas laiks, savā blogā "meiravietis.typepad.com" vēsta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.
Pēc tam, kad svētdien labots teju 104 gadus vecs siltuma rekords, un gaiss iesilis pat līdz +20.4 grādiem, šodien dažādos Latvijas reģionos ir krietni atšķirīgas gaisa temperatūras.
No trešdienas laika apstākļi Latvijā mainīsies - valsti šķērsos nokrišņu joslas, gaidāms arī brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Lai arī svētdienas laika apstākļi mūs krietni izlutinājuši, tomēr siltās jakas vēl nevajadzētu novietot skapja dziļākajā stūrī, jo pirmdien tās var noderēt.
Svētdien pārspēts 1913.gadā reģistrētais 2.aprīļa siltuma rekords Latvijas teritorijā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Svētdien Latvijas lielākajā daļā, arī valsts austrumos, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15..+19 grādiem un tikai daļā piekrastes nekļūs siltāks par +10 grādiem, prognozē sinoptiķi.
Jau šīs nedēļas sākumā sinoptiķi prognozēja, ka gaidāma silta nedēļas nogale. Arī šodien pārspēti 1.aprīļa nacionālais siltuma rekords un izskatās, ka jauni siltuma rekordi gaidāmi arī rīt.
Sestdien piecās novērojumu stacijās Latvijas rietumu daļā pārspēts 1.aprīļa siltuma rekords, sasniegts arī jauns temperatūras rekords visas valsts mērogā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Lietuvā paaugstinājusies nedaudz virs +20 grādiem, un tik silts laiks Baltijas valstīs šogad ir pirmo reizi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
Sestdienas priekšpusdienā termometra stabiņš Liepājas pusē pakāpies virs +13 grādiem, un tā ir augstākā gaisa temperatūra Latvijā pēdējā pusgada laikā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Nedēļas nogale gaidāma silta. Pēdējās dienās varēja novērot gaisa temperatūras pakāpenisku pieaugumu un šodien lielākajā teritorijas daļā tā sasniegs +4…+9 grādus, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Aprīlis ir sulu, palu un zemes atmodas laiks. Šajā laikā lauki krāsojas māllēpju dzeltenā, bet mežmalas vizbulīšu zilā, baltā un dzeltenā krāsā. Aprīļa ūdens un saule zemi modina, bet gaiss viļņojas no gājputnu balsīm. Putnu mēnesī turpinās gājputnu atgriešanās un mēneša beigās ierodas pirmās bezdelīgas, dzeguzes un lakstīgalas. Līdz ar kārklu un vītolu ziedēšanu aprīlī bitēm sākas darba gads un zemniekam zemes darbu un agrās sējas laiks, blogā raksta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.