Svētdien Latvijas lielākajā daļā, arī valsts austrumos, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15..+19 grādiem un tikai daļā piekrastes nekļūs siltāks par +10 grādiem, prognozē sinoptiķi.
Jau šīs nedēļas sākumā sinoptiķi prognozēja, ka gaidāma silta nedēļas nogale. Arī šodien pārspēti 1.aprīļa nacionālais siltuma rekords un izskatās, ka jauni siltuma rekordi gaidāmi arī rīt.
Sestdien piecās novērojumu stacijās Latvijas rietumu daļā pārspēts 1.aprīļa siltuma rekords, sasniegts arī jauns temperatūras rekords visas valsts mērogā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Lietuvā paaugstinājusies nedaudz virs +20 grādiem, un tik silts laiks Baltijas valstīs šogad ir pirmo reizi, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
Sestdienas priekšpusdienā termometra stabiņš Liepājas pusē pakāpies virs +13 grādiem, un tā ir augstākā gaisa temperatūra Latvijā pēdējā pusgada laikā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Nedēļas nogale gaidāma silta. Pēdējās dienās varēja novērot gaisa temperatūras pakāpenisku pieaugumu un šodien lielākajā teritorijas daļā tā sasniegs +4…+9 grādus, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Aprīlis ir sulu, palu un zemes atmodas laiks. Šajā laikā lauki krāsojas māllēpju dzeltenā, bet mežmalas vizbulīšu zilā, baltā un dzeltenā krāsā. Aprīļa ūdens un saule zemi modina, bet gaiss viļņojas no gājputnu balsīm. Putnu mēnesī turpinās gājputnu atgriešanās un mēneša beigās ierodas pirmās bezdelīgas, dzeguzes un lakstīgalas. Līdz ar kārklu un vītolu ziedēšanu aprīlī bitēm sākas darba gads un zemniekam zemes darbu un agrās sējas laiks, blogā raksta laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.
Lai gan sinoptiķi prognozē, ka jau brīvdienās Latvijā gaiss iesils līdz pat +18 grādu atzīmei, Latvijas iedzīvotāji sociālajos tīklos ievietojuši attēlus, kuros redzams, ka vismaz piektdien daudzviet valstī atgriezusies ziema.
Šorīt Latvijas austrumos izveidojusies sniega sega - pašlaik sniega segas augstums Siguldā sasniedzis 6 cm, bet Zīlānos un Alūksnē 4 cm. Dienas gaitā sniega sega pakāpeniski kusīs, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Piektdienas rītā daudzviet Vidzemē, Latgalē un Sēlijā spēcīgi snieg, zemi klāj līdz vairākiem centimetriem bieza sniega kārta, liecina meteoroloģiskā informācija.
Naktī uz piektdienu un piektdienas rītā visu Latviju no rietumiem šķēros nokrišņu zona - gaidāms lietus un sniegs, vietām Vidzemē un Latgalē snigs stipri, prognozē sinoptiķi.
Ceturtdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem un nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Saulaināka diena būs valsts austrumu pusē, vairāk mākoņu - valsts rietumu pusē.
Kā iepriekš ziņots, nedēļas sākumā Kvīnslendas stāta piekrasti Austrālijā skāra spēcīgais ciklons "Debija". Tagad 1 300 kilometrus garo piekrasti apdraud postoši plūdi.