Šodien, Lāčplēša dienā, Rīgas Brāļu kapu Fondam sadarbojoties ar LTV 1, notiek ziedojumu vākšanas akcija LTV 1 tiešraidē Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas restaurācijas darbu pabeigšanai - VIDZEME un LATGALE heraldisko tēlu, Strēlnieku bareljefa un priekšlaukuma tēlnieciskajai grupai "Māte Latvija ar kritušiem dēliem" atjaunošanai. Kopējās šo restaurācijas darbu izmaksas plānotas Ls 50 000 apmērā.
"Gandrīz puse aptaujas dalībnieku (46%) gaidāmos valsts svētkus plāno atzīmēt, dodoties ārpus mājas - uz kafejnīcu, restorānu, pasākumiem pilsētā, pie Brīvības pieminekļa - noskaidrots nacionālā mazumtirgotāja ELVI rīkotajā aptaujā par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem, gaidot valsts svētkus.
Latviešu laikmetīgās mākslas sakrālais meistars Artūrs Bērziņš, kuru amerikāņu mākslas žurnāls Weirdworm ierindojis pasaules pēdējo 100 gadu savdabīgāko mākslinieku topa sestajā vietā, Lāčplēša dienā nolēmis padalīties ar vienu no sava topošā Latviskā romantisma cikla svaigākajiem darbiem, kurā Lāčplēša lomā iejuties pasaules čempions fitnesā, 2001. gada Baltijas Robinsons, NABBA Latvia prezidents un fitnesa kluba „Lāčplēsis” vadītājs Māris Šveiduks.
Diez vai par sakritību jāuzskata tas, ka dažu dienu laikā tika apķēpāts gan Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes piemineklis, gan piemiņas vieta Sudrabkalniņā 6. Rīgas pulka strēlniekiem, kuri aizstāvēja Rīgu no Bermonta uzbrukuma 1919. gadā. Šīs piemiņas vietas ir Latvijas valstiskuma simboli.
Nav daudz literāru darbu, kas dziļi un nopietni atainotu notikumus, bez kuriem Latvijas valsts izveide nav iedomājama: Pirmais pasaules karš, latviešu strēlnieki, atbrīvošanās cīņas...
Jau 21.gadu pēc kārtas 11.novembra, Lāčplēša dienas, vakarā tradicionālajai svecīšu nolikšanai Daugavmalā rīdziniekus un pilsētas viesus noskaņos sieviešu koris ''Sapnis'', kurš sniegs patriotisku koncertu Rīgas Svētā Pētera Baznīcā. Programmā pazīstamu pašmāju komponistu dziesmas tēvzemei.
Gatavojoties valsts svētkiem, šodien plkst.12 Latvijas Kara muzejā plānota ekspozīcijas "Latvijas brīvvalsts flagmaņkuģa "Virsaitis"" atklāšana. No plkst.10 līdz 17 ikviens interesents varēs aplūkot arī ekspozīciju "Latvijas valsts dibināšana un Atbrīvošanas cīņas." Tāpat, gaidot Lāčplēša dienu, Latvijas Kara muzejā notiek sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas darbnīca, kurā ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim ir iespēja salocīt sarkanbaltsarkano lentīti sev, ģimenei un tuvajiem cilvēkiem.
Sagaidot Latvijas valsts svētkus, būvnieki būs pabeiguši Rīgas Pils Sv.Gara torņa krāsošanas darbus un apkārtmūra apaļās daļas restaurāciju, kur Lāčplēša dienā arī šogad tradicionāli varēs izvietot svecītes.
Šovakar Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā pie gaismas objekta "Spārni" Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atklās Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas pilsētvides svētku noformējumu, iededzot gaismas objektus.
Lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus parūpēties par valsts sarkanbaltsarkano simbolu, jau otro rudeni no 4. līdz 8.novembrim Vecrīgā tiks atvērts "Electrolux" Tīro karogu punkts. Ikviens ir aicināts atnest savu Latvijas valsts karogu, lai tas taptu izmazgāts, izžāvēts un izgludināts par brīvu.
Katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, Rīgas dome izmaksā svētku pabalstu 50 latu apmērā politiski represētajiem un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kā arī nodrošina viņiem iespēju bez maksas apmeklēt kultūras pasākumus.
Drošības policija (DP) lūgusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību jaunietim, kurš pērn Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā - 18.novembrī - dedzināja valsts karodziņu un lietoja necenzētus vārdus, kas vērsti pret Latvijas valsti, aģentūru LETA informēja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.
94. gadadienai veltītajā koncertā Nacionālajā teātrī skatītājus un klausītājus patiesi aizkustināja neredzīgās meitenes Līvas Palejas izpildītā Ulda Stabulnieka dziesma Tik un tā. Izrādās, piedāvājums uzstāties Līvai nācis negaidīti, jo sākotnēji bija paredzēts, ka uzstāsies cita meitene, bet viņa pēkšņi apslimusi.
Valsts prezidents Andris Bērziņš uzrunā pie Brīvības pieminekļa Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienā veltīja kritiskus vārdus nacionālās attīstības plānošanas procesam.
Pirmdien, 19.novembrī Latvijas vēstniece Beļģijā un Luksemburgā Lelde Līce-Līcīte un Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Dīderihs rīko pieņemšanu par godu Latvijas proklamēšanas 94.gadadienai.
Valsts prezidenta Andra Bērziņa un citu amatpersonu dalība ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa izraisīja plašu rīdzinieku un pilsētas viesu interesi, novēroja aģentūra LETA.
Latvijas Republikas Proklamēšanas diena 18.novembris ir atgriešanās diena, kad šaubas aprimst, meklējumi apstājas un mēs apzināmies savu piederību Latvijai. Tā savā uzrunā Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas 94.gadadienai sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).