Bēgļu krīze Eiropā

14.mai 2017
Rīgas domes paspārnē gadu darbojas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, ko vada "Saskaņas" pārstāvis Sandris Bergmanis, tomēr daudzi bēgļi par šo centru neesot dzirdējuši, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
10.mai 2017
Ungārija trešdien Eiropas Savienības (ES) Tiesā paziņoja, ka ES pastrādājusi tiesību pārkāpumus un rīkojusies sasteigti, 2015.gadā pieņemot obligātās kvotas patvēruma meklētāju sadalīšanai pa bloka valstīm.
10.mai 2017
Kopš gada sākuma Eiropā pa jūras ceļiem ieradušies vairāk nekā 49 000 nelegālo imigrantu, pavēstījusi Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM).
9.mai 2017
Vācijā otrdien sāks tiesāt sešus bēgļus, kas apsūdzēti par slepkavības mēģinājumu saistībā ar centieniem Berlīnes metro stacijā aizdedzināt kādu bezpajumtnieku.
9.mai 2017
Globālā līmenī bēgļu skaits joprojām ir milzīgs un Eiropas Savienībai (ES) jābūt gatavai, ka jebkurā brīdī atkal var sākties masīvs cilvēku pieplūdums, otrdien starptautiska projekta "Passworld" noslēguma konferencē sacīja ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis.
8.mai 2017
Kaut arī lielākā daļa Latvijā nonākušo bēgļu pēc kāda laika dodas tālāk uz attīstītākām ES valstīm, ir cilvēki, kuri, neskatoties uz sarežģītajiem ekonomiskajiem apstākļiem, tomēr izvēlas šeit palikt un pat uzsāk savu biznesu. Kas viņus notur šai valstī, un kādas ir viņu nākotnes izredzes Latvijā?
4.mai 2017
Kaut arī lielākā daļa Latvijā nonākušo bēgļu pēc kāda laika dodas tālāk uz attīstītākām ES valstīm, ir cilvēki, kuri, neskatoties uz sarežģītajiem ekonomiskajiem apstākļiem, tomēr izvēlas šeit palikt un pat uzsāk savu biznesu. Kas viņus notur šai valstī, un kādas ir viņu nākotnes izredzes Latvijā?
26.apr 2017
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pērn patvērumu piešķīrušas 710 400 cilvēkiem, kas ir divreiz vairāk nekā gadu pirms tam.
24.apr 2017
Piektdien, 21. aprīlī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas astoņpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā desmit nepilngadīgi bērni.
24.apr 2017
Kopš pagājušā gada pavasara lielākā daļa bēgļa un alternatīvo statusu saņēmušo ārvalstnieku Latviju ir pametuši.
20.apr 2017
Vairāki simti pārbiedētu sīriešu no divām valdības atbalstītāju pilsētām ceturtdien joprojām nespēja pamest nemiernieku kontrolēto tranzītpunktu, kur nedēļas nogalē, uzspridzinoties teroristam pašnāvniekam, tika nogalināts vairāk nekā 100 viņu novadnieku.
20.apr 2017
Trešdien, 19. aprīlī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas divdesmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā desmit nepilngadīgi bērni, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.
19.apr 2017
Bēgļu uzņemšanas jomā no trim valstīm Latvija ir gandrīz izpildījusi "Grieķijas kvotu" jeb uzņēmusi gandrīz visus mūsu valstij paredzētos 295 no patvēruma meklētājiem, kas nonākuši Grieķijā, šodien Saeimas Baltijas lietu apakškomisijas sēdē sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres vietnieks, Nozares politikas departamenta direktors Dimitrijs Trofimovs.
16.apr 2017
Itālijas krasta apsardze un pieci privātu organizāciju kuģi sestdien Vidusjūrā pie Lībijas krastiem izglāba apmēram 3000 migrantu no jūras braucieniem nepiemērotām laivām, paziņoja nevalstiskā organizācija, kas piedalījās šajā procesā.
12.apr 2017
Latvijai un pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jādara vairāk, lai nodrošinātu, ka visi pārvietošanas kritērijiem atbilstīgie patvēruma meklētāji nākamo mēnešu laikā tiek pārcelti, norādīts Eiropas Komisijas (EK) šodien publicētajā 11.progresa ziņojumā par ES ārkārtas pārcelšanas un pārmitināšanas shēmu jeb patvēruma meklētāju pārvietošanas īstenošanu.
12.apr 2017
Lietuvas robežsargi netālu no Polijas robežas aizturējuši Latvijas pilsoni, kas automobilī mēģinājis pārvest uz Rietumeiropu divus sīriešus, tēvu un dēlu, kuri bija lūguši patvērumu Latvijā.
12.apr 2017
Freibergas pilsēta Vācijas austrumos kanclerei Angelai Merkelei nosūtījusi rēķinu saistībā ar pērn uzņemtajiem bēgļiem, trešdien pavēstīja Saksijas zemes pārstāvis sakariem ar presi.
12.apr 2017
Afrikāņu imigranti, kas sapņo par nokļūšanu Eiropā, Lībijā tiek pārdoti verdzībā, arī seksa verdzībā, pat vien par 200 dolāriem, otrdien pavēstīja starptautiskie novērotāji, atsaucoties uz upuru liecībām.
5.apr 2017
Vācija apsolījusi vēl 1,169 miljardus eiro humānajai palīdzībai sīriešiem, trešdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels.
5.apr 2017
Lietuva pēc Valsts drošības departamenta (VSD) ieteikuma nav uzņēmusi deviņus bēgļus, kurus bija paredzēts izmitināt valstī saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu.