Bēgļu krīze Eiropā

7.aug 2017
187 nelegālie imigranti no Marokas teritorijas pirmdien ielauzušies Spānijai piederošajā Seutas anklāvā Ziemeļāfrikas piekrastē, paziņojušas Spānijas varas iestādes.
1.aug 2017
Aptuveni 65 nelegālie imigranti no Marokas teritorijas otrdien ielauzušies Spānijai piederošajā Seutas anklāvā Ziemeļāfrikas piekrastē, paziņojis Spānijas Sarkanais krusts.
27.jūl 2017
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien paziņoja par jaunu ārkārtas palīdzības paketi Grieķijai bēgļu krīzes vajadzībām.
26.jūl 2017
Eiropas Savienības (ES) Tiesa trešdien atbalstīja Austrijas un Slovēnijas lēmumu migrācijas krīzes apogejā 2015.gadā deportēt patvēruma meklētājus atpakaļ uz Horvātiju.
22.jūl 2017
Tiesa Francijā piektdien piesprieda 30 mēnešu cietumsodu diviem britiem par to, ka viņi ar vieglo lidmašīnu nelegāli veda migrantus no Francijas uz Angliju.
21.jūl 2017
Otto Brennera fonds, izanalizējot tūkstošiem rakstu, kurus tā dēvētās bēgļu krīzes laikā publicējuši vācu dienas laikraksti, konstatējis, ka žurnālisti atteikušies no objektivitātes un veicinājuši šķelšanos sabiedrībā, vēsta laikraksts "Die Zeit".
19.jūl 2017
Nolūkā mazināt nelegālo migrantu plūsmu no Ziemeļāfrikas, Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri vienojušies ierobežot piepūšamo gumijas laivu un piekaramo motoru pārdošanu Lībijai, kā arī pagarināt savienības misiju, kuras mērķis ir sniegt palīdzību Lībijas krasta apsardzei un mudināt potenciālos migrantus atgriezties dzimtenē. Itālija, kuras krastus šā gada pirmajos sešos mēnešos sasnieguši vairāk nekā 85 000 nelegālo ieceļotāju, ir uzstājīgi pieprasījusi, lai ES palīdzētu tai risināt problēmu, kas aizvien vairāk satrauc sabiedrību.
19.jūl 2017
Otrdien, 18. jūlijā, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas četras personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā divi nepilngadīgi bērni.
14.jūl 2017
Lai atrastu piemērotu mitekli vienam patvēruma meklētājam, sociālajiem darbiniekiem nākas klātienē apskatīt aptuveni 20 dzīvokļus, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja ar patvēruma meklētājiem strādājošās biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja Sandra Zalcmane.
12.jūl 2017
Vācijas tiesa piespriedusi sešarpus gadu cietumsodu sīriešu bēglim, kurš plānojis teroraktu Dānijā, trešdien ziņo Vācijas mediji.
12.jūl 2017
Uz Lietuvu saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) migrantu pārvietošanas programmu no Grieķijas bēgļu nometnēm otrdien pārcelti vēl 28 bēgļi, trešdien paziņojis Lietuvas Migrācijas departaments.
11.jūl 2017
Uz Lietuvu saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) migrantu pārvietošanas programmu no Grieķijas bēgļu nometnēm šonedēļ pārcelti vēl 20 bēgļi, otrdien paziņojis Lietuvas Migrācijas departaments.
11.jūl 2017
Fotogrāfi iemūžinājuši, kā dzīvo cilvēki, kas nogādāti bēgļu nometnē Palestīnā.
10.jūl 2017
Divas bēgļu ģimenes iesaistīs sešu mēnešu garā pilotprojektā par īres mājokļa nodrošināšanu. Projekta laikā šīm ģimenēm jāspēj integrēties un sevi uzturēt, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītais Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikums.
6.jūl 2017
Īsi pēc ANO paziņojuma, ka šogad Eiropā ieradušies 100 000 migrantu, šai situācijai kritiku veltījis Bils Geitss.
5.jūl 2017
Kāds Latvijā bēgļu programmas ietvaros uzņemts eritrejietis, sarunā ar ietekmīgo mediju BBC, veltījis asu kritiku mūsu valstij.
3.jūl 2017
ANO ziņo, ka 2017.gadā civilā kara plosītajā Sīrijā atgriezušies jau gandrīz 500 tūkstoši bēgļu.
28.jun 2017
Zviedrijas tiesa trešdien Vācijas garīdzniekam, kurš Zviedrijā mēģinājis ievest trīs sīriešus, piespriedusi naudassodu par cilvēku kontrabandu.
28.jun 2017
Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.