Tehnoloģiju uzņēmuma “Oracle” paziņojums par 3 miljardu dolāru investīcijām mākslīgā intelekta (MI) un mākoņdatu infrastruktūrā Vācijā un Nīderlandē iezīmē drosmīgu stratēģisku manevru globālajā MI infrastruktūras bruņošanās sacensībā, vēsta ainvest.com.
Piešķirot 2 miljardus dolāru Vācijai un 1 miljardu dolāru Nīderlandei, šis solis uzsver “Oracle” ambīcijas nostiprināt savu pozīciju kā vienam no galvenajiem spēlētājiem Eiropas tehnoloģiju ekosistēmā, vienlaikus izmantojot pieaugošo pieprasījumu pēc progresīvām mākoņdatu un MI iespējām.
Globālā mākslīgā intelekta infrastruktūras bruņošanās sacensība
MI infrastruktūras ainava strauji attīstās, ko veicina eksponenciāls skaitļošanas jaudas un datu glabāšanas vajadzību pieaugums. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, globālie datu centru kapitālizdevumi (CapEx) 2024. gadā, domājams, pārsniegs 455 miljardus ASV dolāru (ap 410 miljardiem eiro), no kuriem lielu daļu nāksies segt tādiem nozares gigantiem kā “Google”, “Amazon” un “Nvidia”.
Jau rakstījām, ka “Nvidia” pagājušonedēļ uz brīdi bija kļuvis par vērtīgāko uzņēmumu cilvēces vēsturē, kas vēl vairāk uzsver ienesīgo pieprasījumu pēc MI paredzētas aparatūras.
“Oracle” rīcība notiek ģeopolitiskā tehnoloģiju sāncensības fonā, īpaši starp ASV un Ķīnu. Tā kā valstis prioritāri izvirza suverēnu kontroli pār datiem un mākslīgā intelekta iespējām, Eiropas centieni pēc pašpietiekamas digitālās infrastruktūras motivē uzņēmumus investēt.
Nostiprinot savas investīcijas Vācijā un Nīderlandē, divos Eiropas inovāciju centros, “Oracle” pozicionē sevi kā uzņēmumu, kas spēj apkalpot dažādas nozares, sākot no autobūves (Vācijas rūpniecības mugurkauls) līdz finanšu tehnoloģijām (Amsterdamas plaukstošā tehnoloģiju vide).
Vācijas rūpniecības sektors, tostarp tādi autobūves giganti kā BMW un “Volkswagen”, lielā mērā balstās uz mākslīgā intelekta vadītu piegādes ķēdes optimizāciju. Tikmēr Nīderlande, kas ir vārti uz Eiropas tirgiem un finanšu tehnoloģiju centrs, piedāvā “Oracle” iespējas apkalpot finanšu iestādes.
Abas valstis ir starp piecām labākajām ES digitālās transformācijas gatavības ziņā, padarot tās par ideāliem starta punktiem MI uzņēmumu ambīcijām.
Svarīgi ir tas, ka investīcijas atbilst ES noteikumiem, kas veicina datu suverenitāti. Izveidojot lokalizētus datu centrus. “Oracle” var izpildīt stingras privātuma prasības, vienlaikus palielinot datu apstrādes ātrumu Eiropas klientiem, kas ir stratēģiska priekšrocība salīdzinājumā ar ASV bāzētajiem konkurentiem.