Eiropa ievieš digitālo vairogu bērniem internetā

© Mākslīgā intelekta ģenerēts attēls / MN

Vairākas Eiropas valstis ir pastiprinājušas spiedienu uz ES bloku, lai tas labāk aizsargātu nepilngadīgos tiešsaistē, ieviešot stingrākus pasākumus, un dažas pat iestājas par sociālo mediju aizliegšanu personām, kas jaunākas par 15 gadiem, vēsta “Radio France Internationale”.

Pirmdien Eiropas Komisija atklāja vecuma pārbaudes lietotnes prototipu, kuru Dānija, Francija, Grieķija, Itālija un Spānija pielāgos, lai dažu mēnešu laikā palaistu nacionālās versijas.

Tas ļaus lietotājiem viegli pierādīt, ka viņi ir vecāki par 18 gadiem, tādējādi aizsargājot bērnus no nepiedienīga satura," skaidroja ES tehnoloģiju vadītāja Henna Virkkunena.

“Ir grūti iedomāties pasauli, kurā bērni var ieiet veikalā, lai iegādātos alkoholu, vai doties uz naktsklubu, vienkārši norādot, ka viņi ir pietiekami veci, bez apsargiem, bez personu apliecinošu dokumentu pārbaudes, tikai vienkārši “Jā, man ir vairāk nekā 18 gadi”,” sacīja Dānijas digitālā ministre Karolīna Stage Olsena.

"Tas tiešsaistē ir bijis jau daudzus gadus," viņa piebilda līdzās Virkkunenam, sakot, ka jaunā lietotne palīdzēs nodrošināt, ka "vairs nebūs naktsklubu bez apsargiem".

Mērķis ir panākt, lai katra dalībvalsts izstrādātu savu lietotni, jo tām ir atšķirīgi noteikumi un tās var vēlēties pielāgot vecuma ierobežojumus dažādiem pakalpojumiem — sākot no pornogrāfijas vai azartspēļu vietnēm līdz pat sociālajām platformām, piemēram, “Instagram” vai “TikTok”.

Piemēram, Francija ir noteikusi sociālo mediju lietošanas minimālo vecumu - 15 gadi un tas ir augstāks par 13 gadiem, ko noteikušas pašas platformas.

27 valstu Eiropas Savienībā ir vieni no stingrākajiem digitālajiem noteikumiem pasaulē, lai piespiestu lielos tehnoloģiju uzņēmumus rīkoties atbilstoši, un notiek vairākas izmeklēšanas par to, kā platformas aizsargā bērnus vai to nedara.

Kad lietotne būs pieejama, lietotāji varēs to lejupielādēt no tiešsaistes veikala un pēc tam izmantot, lai pierādītu, vai viņi ir sasnieguši vecumu, kas nepieciešams, lai piekļūtu tīmekļa vietnei vai platformai.

Eksperti apgalvo, ka lietotni varētu izmantot arī reālajā pasaulē, piemēram, klienti to varētu izmantot, lai pierādītu savu vecumu, pērkot alkoholu vai cigaretes.

Tehnoloģijas

Tehnoloģiju uzņēmuma “Oracle” paziņojums par 3 miljardu dolāru investīcijām mākslīgā intelekta (MI) un mākoņdatu infrastruktūrā Vācijā un Nīderlandē iezīmē drosmīgu stratēģisku manevru globālajā MI infrastruktūras bruņošanās sacensībā, vēsta ainvest.com.

Svarīgākais