Bils Geitss prognozē, ka mākslīgā intelekta (AI) sasniegumi ievērojami samazinās cilvēces lomu daudzos tradicionālos uzdevumos, piemēram, medicīnā un izglītībā, un šī “seismiskā nobīde” varētu notikt mazāk nekā 10 gadu laikā, vēsta “New York Post”.
Nesenā intervijā ar komiķi Džimiju Falonu telekanāla NBC raidījumā “The Tonight Show” uzņēmuma “Microsoft” līdzdibinātājs aprakstīja nākotni, kurā cilvēki vairs nav nepieciešami “lielākajai daļai lietu”, jo AI tehnoloģija viegli izpildīs teju visus uzdevumus, kuriem pašlaik nepieciešamas īpašas cilvēku prasmes.
Mūsdienās zināšanas tādās jomās kā medicīna un izglītība joprojām ir “retas”, sacīja Geitss, piebilstot, ka šīs jomas bieži ir atkarīgas no “lieliska ārsta” vai “lieliska skolotāja”. Bet nākamajā desmitgadē "lieliski medicīniski padomi [un] lieliska apmācība" kļūs par brīvu un parastu parādību, apgalvo Geitss.
Pagājušajā mēnesī sarunā ar Arturu Brūksu, Hārvardas profesoru, kurš pazīstams ar saviem pētījumiem par laimi, Geitss sīkāk izklāstīja šo vīziju par jaunu laikmetu, ko viņš dēvē par "brīvo intelektu".
AI tehnoloģija arvien vairāk iespiedīsies ikdienas dzīvē, mainot apvērsumu no veselības aprūpes un diagnostikas līdz izglītībai, mākslīgā intelekta pasniedzējiem kļūstot plaši pieejamiem, prognozēja tehnoloģiju magnāts.
Tas ir ļoti dziļi un pat mazliet biedējoši, jo tas notiek ļoti ātri un nav augšējās robežas," sacīja Geitss.
Lai gan daži analītiķi uzskata, ka mākslīgais intelekts galvenokārt palīdzēs cilvēcei kļūt produktīvākai un, iespējams, radīs jaunas ekonomiskās iespējas un nodarbinātību, citi pauž bažas par darba stabilitāti.
“Microsoft AI” izpilddirektors Mustafa Suleimans uzskata, ka AI veiktajai darba pārveidei būs “milzīgi destabilizējoša” ietekme.
Savā 2023. gada grāmatā “The Coming Wave” Suleimans raksta: “Šie rīki tikai īslaicīgi uzlabos cilvēka inteliģenci. Tie kādu laiku padarīs mūs gudrākus un efektīvākus, kā arī atvērs milzīgu ekonomikas izaugsmes apjomu, taču pamatā tie atņems darbu.”
Neskatoties uz iespējamo traucējumu atzīšanu, Geitss joprojām ir optimistisks par AI pozitīvo ieguldījumu, tostarp sasniegumiem ārstniecībā, klimata pārmaiņu risinājumos un izglītībā.