Tāpat kā neskaitāmi mūsdienu tehnoloģiju uzņēmumi, arī “Google” iegulda lielus līdzekļus mākslīgajā intelektā (MI). Uzņēmums ne tikai virza savus ģeneratīvos MI produktus, bet arī izmanto tehnoloģiju, lai palielinātu produktivitāti. Saskaņā ar izpilddirektora Sundara Pičai teikto, AI tiek izmantots, lai rakstītu aptuveni 25% no “Google” jaunā koda, vēsta “Tech Spot”.
Uzņēmuma 2024. gada trešā ceturkšņa peļņas atskaites laikā Pičai sacīja, ka uzņēmums "iekšēji izmanto MI, lai uzlabotu kodēšanas procesus, kas palielina produktivitāti un efektivitāti", piebilstot, ka vairāk nekā ceturto daļu no visa “Google” jaunā koda ģenerē MI.
Šāds paziņojums rada jautājumus par cilvēka darba aizstāšanu ar MI, kļūdām, ko tas rada, un iespējamām autortiesību problēmām, taču Pičai apgalvo, ka visu ģenerēto kodu ir pārskatījuši un akceptējuši inženieri. “Google” vadītājs piebilda, ka tas palīdz inženieriem paveikt ātrāk un vairāk.
MI ģenerētam un atbalstītam kodam nav tā labākā reputācija. 2022. gadā veikts pētījums atklāja, ka tad, kad programmētājiem bija piekļuve kodu ģenerējošam MI, viņu darba rezultāts bieži bija kļūdains vai nedrošs salīdzinājumā ar "rokām radītiem" risinājumiem.
2023. gada aprīlī citā pētījumā, kurā rīkam “ChatGPT” tika uzdoti 517 programmēšanas jautājumi, atklājās, ka vairāk nekā puse no atbildēm bija kļūdainas.
Lai gan Pičai minēja, ka inženieri joprojām pārskata un pārbauda mākslīgā intelekta radīto kodu, ir viegli iedomāties, ka tā izmantošana galu galā atņems darbu cilvēkiem. Tas ir īpaši satraucoši, ņemot vērā, ka tehnoloģiju giganta “Alphabet” jaunā finanšu direktore Anata Aškenazi paziņojusi, ka viena no viņas galvenajām prioritātēm uzņēmumā ir palielināt "izmaksu efektivitāti".
“Google” mātesuzņēmums “Alphabet” pagājušajā gadā atlaida 12 000 cilvēku jeb 6% no uzņēmuma globālā darbaspēka un darbinieku atlaišanas turpinājās arī šogad.