Japāņu zinātnieki ir atraduši veidu, kā robotu sejām piestiprināt dzīvu ādu, lai iegūtu reālistiskākus smaidus un citas sejas izteiksmes, tomēr pagaidām prototips vairāk atgādina gumijas lācīti nevis dzīvu cilvēku.
Izrāvienu radīja cilvēku audu struktūru kopēšana, norāda Tokijas universitātes komanda. Pētnieki apgalvo, ka tas paver ceļu pārliecinoši reālistisku, kustīgu humanoīdu veidošanai ar pašatjaunojošu ādu, ko nebūs viegli sabojāt.
"Atdarinot cilvēka ādas saišu struktūras un izmantojot īpaši izgatavotas V formas perforācijas cietos materiālos, mēs atradām veidu, kā saistīt ādu ar sarežģītām struktūrām," sacīja vadošais pētnieks profesors Šodži Takeuči.
"Ādas dabiskā elastība un spēcīgā adhēzijas metode nozīmē, ka āda var pārvietoties kopā ar robota mehāniskajām sastāvdaļām, neplīstot vai neloboties nost."
Jaunākie rezultāti ir publicēti žurnālā „Cell Reports Physical Science”.
Pētnieki apgalvo, ka būs nepieciešami vēl daudzi testēšanas gadi, lai tehnoloģija kļūtu par ikdienas realitāti.
Japan Scientists Make Smiling Robot With ‘Living’ Skin
— Channels Television (@channelstv) June 27, 2024
Japanese scientists have used human cells to develop an equivalent to living skin that can be attached to robotic surfaces to flash a realistic — if creepy — smile.https://t.co/WTOQhQyjWp pic.twitter.com/0DkHzFfZek