"Boeing” kosmosa kapsula savienojas ar SKS

© Pixabay

"Boeing" jaunā kapsula ceturtdien ieradās Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) par spīti pēdējā brīža dzinēja problēmām, kas gandrīz pārvilka svītru pirmajam testa lidojumam ar astronautiem.

Savienojums ar SKS aptuveni 420 kilometru augstumā bija vairāk nekā dienu ilgas drāmas kulminācija "Boeing” lidojuma debijai ar astronautiem, kurā piedalījās NASA izmēģinājuma piloti Batčs Vilmors un Sanija Viljamsa.

"Boeing” plāno paturēt "Starliner” kapsulu kosmosa stacijā vismaz astoņas dienas, pirms to novirzīs uz nosēšanos ASV rietumos.

"Patīkami būt piesaistītam lielajai pilsētai debesīs," Vilmors sacīja, kad savienojums starp diviem kosmosa objektiem bija nodrošināts.

Viljamsa kosmosa stacijā ienāca pirmā, dejojot mūzikas pavadībā. Abi astronauti apskāva septiņus kosmosa stacijas iemītniekus. "Tā bija tik lieliska sagaidīšana, neliela deju ballīte," sacīja Viljamsa.

NASA nolīga uzņēmumus "Boeing” un "SpaceX”, lai nogādātu astronautus uz un no kosmosa stacijas. "SpaceX” pakalpojumu sāka sniegt 2020. gadā, un "Boeing” bija paredzēts sākt ap to pašu laiku, taču to gadiem ilgi aizkavēja drošības apsvērumi un citas problēmas.

Svarīgākais