"Neuralink” saņem vēl vienu atļauju ievietot cilvēka smadzenēs mikroshēmu

© Pixabay

ASV regulators ir atļāvis miljardiera Īlona Maska kompānijai "Neuralink” implantēt savu smadzeņu mikroshēmu vēl vienai personai pēc tam, kad tiks novērsta problēma, kas radās pirmajam pacientam, ziņo medijs "Wall Street Journal”.

Šā mēneša sākumā "Neuralink” atzina, ka tā pirmā pacienta smadzenēs implantētie sīkie vadi ir izgājuši no pozīcijas. "Reuters" pagājušajā nedēļā, atsaucoties uz avotiem, ziņoja, ka uzņēmums no izmēģinājumiem ar dzīvniekiem zināja par potenciālo problēmu ar vadiem.

"Neuralink” plāno novērst problēmu, iestrādājot dažus ierīces vadus dziļāk smadzenēs, ziņo informācijas avots uzņēmumā, kas ir iepazinies ar attiecīgo dokumentu.

Otrās ierīces implantēšana pacientam plānota jūnijā, un šogad kopumā ir paredzētas desmit operācijas. Uzņēmums ir paziņojis, ka rindā uz mikroshēmu jau ir pierakstījušies vairāk nekā 1000 cilvēku.

"Neuralink” tuvāko mēnešu laikā plāno iesniegt pieteikumus Kanādas un Lielbritānijas regulatoriem, lai sāktu līdzīgus izmēģinājumus citās valstīs.

Tehnoloģijas

Siguldā augustā bērniem un pieaugušajiem norisināsies Tehnoloģiju mēnesis, aģentūru LETA informēja Siguldas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Zane Leimane.

Svarīgākais