Siguldas trasē atklāj bobsleja sezonu; sacensības notiek bez skatītājiem klātienē

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā šonedēļ sākās mūsu pašu Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē. Latvijā sezonas sacensību kalendārs tiek atklāts uzreiz ar diviem posmiem, divās nedēļas nogalēs pēc kārtas, vēsta Latvijas Bobsleja un Skeletona federācija.

Kā zināms, pulcēšanās ierobežojumu dēļ sacīkstes tiek aizvadītas bez skatītājiem klātienē, bet sekot līdzi sportistu gaitām var LTV7 tiešraidēs.

Piektdien jau notika skeletona sacensības sievietēm un vīriešiem, bet šodien uz trasē iziet bobsleju divnieku ekipāžas.

Plkst. 9.00 bobslejs sievietēm, kur Latvijas izlase nav pārstāvēta, bet jau plkst. 13.45 bobslejs vīriešiem.

Latvija dodas cīņā ar trīs divnieku ekipāžām. Jau šobrīd zināms, ka šonedēļ startēs Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas, bet trešā pilota vietu reizi ieņems Dāvis Kaufmanis un reizi - Emīls Cipulis.

Pirmajos pasaules kausa sezonas posmos bobslejā un skeletonā Siguldas trasē objektīvu iemeslu, pandēmijas dēļ, nebūs tik plašs sastāvs, bet faktiski visi spēcīgākie brauks. Ierindā ir visi spēcīgākie Vācijas sportisti, ieskaitot šī gada pasaules čempionus skeletonā vīriešiem un sievietēm, tāpat bobslejā vīriešiem. Siguldā startēs visi pērnās sezonas pasaules kausa ieguvēji kopvērtējumā visās disciplīnās un arī pasaules čempioni trijās no četrām disciplīnām, izņemot bobsleju sievietēm. Amerikāņi un kanādieši nolēmuši saspringtās epidemioloģiskās situācijas dēļ pasaules kausā iesaistīties tikai janvārī, līdz ar to Siguldā neredzēsim pasaules čempioni Kailiju Hamfrīsu (ASV). Jau iepriekš bija skaidrs, ka uz Eiropu nebrauks arī ķīnieši un korejieši.

Pēdējā brīdī uz Latviju neatlidoja Lielbritānijas bobslejisti, kuriem nācies atgriezties mājās jau no lidostas, jo vienam no dalībniekiem paziņots par pozitīvu Covid 19 testu. Viņiem gan vēl būs iespēja startēt otrajā posmā jaunnedēļ. Siguldā stingri ievēro visas epidemioloģiskās prasības, strādā mobilā E.Gulbja laboratorija, visiem veikti testi un tādi būs regulāri. Ir atsevišķi gadījumi, kad Covid 19 dēļ kāds nav pielaists sacensībām un izolēts no pārējiem, bet tas neattiecas uz top sportistiem. Vienīgais - par sanitāro prasību neievērošanu un arī pozitīviem testiem no pārējiem izolēti Krievijas bobslejisti un viņi vismaz pirmajā Siguldas posmā nevarēs startēt, kamēr krievu skeletonisti brauks sacīkstēs.

Latvija būs pārstāvēta trijos no četriem programmas veidiem - vīriešu bobslejā, skeletonā sievietēm un vīriešiem, mūsējie nepiedalās tikai sieviešu bobslejā. Vīriešu bobslejā Siguldā notiks pat četri posmi divniekiem divu nedēļu garumā un Latvijai katrā no tiem ir trīs vietas. Siguldā tiks izmēģināti pieci piloti - brauks gan tagadējais mūsu līderis Oskars Ķibermanis, gan Ralfs Bērziņš, tāpat olimpiskais čempions Oskars Melbārdis, un arī jaunie piloti Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis. Melbārža ekipāža iesaistīsies pasaules kausa izcīņā jaunnedēļ trešajā un ceturtajā sezonas posmā.

Šogad sacensību kalendārs nedaudz neparastāks, kopā paredzēti astoņi posmi, arī nākamais Īglsas trasē būs dubultais. Un vēl - šosezon kopā paredzētas 12 pasaules kausa sacensības divniekiem un četras četriniekiem, tas tāpēc, lai izvairītos no lielākas burzmas trasēs šajā pandēmijas laikā. Šosezon vēl kāds jaunums - pasaules kausa apritē būs arī monoboba disciplīna sievietēm (sākot no Īglsas), šis veids jau paredzēts 2022.gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu programmā.