Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Sports \ Ziemas sports

Melbārdis un Dambis Eiropas kausa otrajā posmā izcīna sudrabu

© AFP/SCANPIX?LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža un stūmēja Intara Dambja divnieku ekipāža ceturtdien Altenbergā izcīnīja otro vietu Eiropas kausa otrā posma sacensībās.

Pirmajā braucienā Melbārža ekipāžai bija desmitais ātrākais starta laiks, bet finišā otrā vieta. Tikmēr otrajā braucienā startā trešais laiks, ar šādu pašu pozīciju arī sasniedzot finišu.

Abos braucienos, tāpat kā ceturtdien, nepārspēta palika vācieša Riharda Elsnera ekipāža. Otro vietu izcīnījušais Melnbārdis vācietim divu braucienu summā iepalika 0,65 sekundes, savukārt rumānis Mihajs Kristians Tentea līderim zaudēja 0,69 sekundes.

Tikmēr Helvija Babra un Edgara Nemmes ekipāža līderim zaudēja 1,88 sekundes, kas deva 13.vietu. Latvieši pirmajā braucienā sasniedza dalītu sesto ātrāko starta laiku, bet finišēja 14.vietā. Savukārt otrajā braucienā startā piektais laiks un finišā 12.pozīcija.

Pārējās divas Latvijas ekipāžas pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Arni Bebrišu un Emīls Cipulis ar Edgaru Pirogu nekvalificējās otrajam braucienam, pirmajā attiecīgi ieņemot 24. un 21.vietu. Cipuļa ekipāža pirmajā braucienā sasniedza dalītu 19.ātrāko laiku un finišēja 21.pozīcijā. Tikmēr Kaufmaņa divnieks startā uzrādīja otro ātrāko laiku, taču finišu izdevās sasniegt vien 24.vietu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Melbārža divnieks izcīnīja dalītu ceturto vietu, četras pozīcijas zemāk finišēja pilots Kaufmanis ar stūmēju Bebrišu, bet Babris un Nemme ieguva 12.vietu. Ceturtais Latvijas divnieks Cipulis un Pirogs sasniedza 26.ātrāko laiku starp 29 sportistiem, nekvalificējoties otrajam braucienam.

Sestdien trasē dosies četrinieku ekipāžas.

Jau ziņots, ka Melbārdis sacensību apritē atgriezās pirms divām nedēļām, kad izcīnīja otro vietu Eiropas kausa pirmajās divnieku sacensībās, bet četriniekos bija astotais.

Eiropas kausu sezona sākās Lillehamerē, bet šogad vēl turpināsies divās Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē.

Olimpiskais čempions Oskars Melbārdis līdz Jaunajam gadam startēs Eiropā un pēc tam ar treneri lems par Latvijas izlases sastāvu startiem pasaules un Eiropas kausa sacīkstēs janvārī un februārī. Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas jauno sezonu sāks ar pasaules kausa pirmajiem diviem posmiem Leikplesidas trasē ASV.