Rastorgujevam 24. vieta Eiropas čempionāta individuālajā distancē

 
©EPA/Scanpix

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Baltkrievijā guva 24. vietu Eiropas atklātā čempionāta 20 kilometru individuālajā distancē.

Par Eiropas čempionu tika kronēts bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš brāzmainajos laikapstākļos pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā, finišēdams ar distances laiku 53 minūtes un 18,1 sekunde.

Tikmēr otrais bija norvēģis Tarjejs Bē, kurš nesašāva trīs mērķus un Aņevam zaudēja 3,7 sekundes, bet trešo vietu guva vēl viens Norvēģijas biatlonists Endre Stremšeims, kuram bija divas soda minūtes un 11,1 sekundes deficīts pret uzvarētāju.

Ceturto vietu ieņēma čehs Ondržejs Moravecs, piektais bija krievs Matvejs Jeļisejevs, bet pirmo sešinieku noslēdza lietuvietis Karols Dombrovskis.

Rastorgujevs ugunslīnijā pieļāva piecas kļūdas, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 59,5 sekundes. Trasē viņam bija sestais ātrākais solis, bet lēnā un neprecīzā šaušana liedza pacīnīties par augstāku vietu.

Vēl no Latvijas biatlonistiem Aleksandrs Patrijuks pieļāva septiņas kļūdas, Aņevam zaudēdams gandrīz astoņas minūtes. Sešas pozīcijas zemāk ar trim nesašautiem mērķiem bija Daumants Lūsa, bet 84.vietu ar deviņām kļūdām ieņēma Roberts Slotiņš.

Finišu sasniedza 101 biatlonists, starp kuriem nevienam neizdevās sašaut visus 20 mērķus.

Kā ierasts Eiropas čempionātos, arī šoreiz Vecā kontinenta meistarsacīkstēs nestartē vairāki pasaules vadošie biatlonisti.

Rastorgujevs ir divkārtējs Eiropas čempions - 2014. gadā viņš triumfēja individuālajā distancē, bet pērn tika pie zelta sprintā. Tāpat alūksnieša kontā ir pa vienai bronzas medaļai sprintā un iedzīšanā.

Plkst. 18.30 sāksies sacensības individuālajā distancē dāmām, Latviju pārstāvot Baibai Bendikai.

Ceturtdien notiks sacensības jauktajās stafetēs, sestdien sprintā, bet svētdien - iedzīšanā.

Pēc tam biatlonisti dosies uz Estešundu, kur no 7. līdz 17. martam norisināsies pasaules čempionāts, bet nedēļu vēlāk Oslo tiks noslēgta Pasaules kausa sezona.