Bendikai pieticīgs slēpošanas ātrums un 40. vieta Pasaules kausa posma sprintā

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Rūpoldingā ieņēma 40.vietu Pasaules kausa piektā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās, tiekot pie viena punkta, bet nekvalificējoties svētdien gaidāmajiem mačiem ar kopējo startu.

Uzvaru sprintā svinēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura šāva nekļūdīgi, finišēdama pēc 19 minūtēm un 15,1 sekundes.

Tikmēr otro vietu izcīnīja itāliete Lisa Vitoci, kura atpalika 11,5 sekundes, bet trešā bija zviedriete Hanna Ēberja, kura bija 29,1 sekundi lēnāka. Arī Vitoci un Ēberja ugunslīnijā aizvēra visus mērķus.

Ceturtā bija norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanne, piekto vietu ieņēma francūziete Anaisa Beskona, bet pirmo sešinieku noslēdza Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Doroteja Vīrere no Itālijas.

Bendika šaušanā guļus nesašāva vienu mērķi, bet stāvus bija precīza, uzvarētājai zaudējot vienu minūti un 53,0 sekundi. Cēsniecei trasē bija 59. ātrākais solis.

Sprintā finišu sasniedza 102 biatlonistes.

Bendika šosezon sprintā iepriekš finišējusi 28., 51., 25. un 43. vietās.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Rūpoldingā izcīnīja 13.vietu Pasaules kausa piektā posma desmit kilometru sprinta sacensībās. Iegūtā 13.vieta ir Rastorgujeva šīs sezonas labākais rezultāts, turklāt sagaidāms, ka viņš svētdien varēs piedalīties distancē ar kopēju startu.

Piektdien būs stafetes sacensības kungiem, kur provizoriskajā pieteikumā ir arī Latvija, bet sestdien stafetē sacentīsies dāmas. Pasaules kausa piektais posms tiks noslēgts svētdien, kad norisināsies sacensības ar masu startu.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016. gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Tiesa, nākamajā posmā Hohfilcenā, Austrijā, Bendika nevienā no disciplīnām nespēja iekļūt labāko trīsdesmitniekā, bet trešajā posmā Nove Mesto viņa guva 25. vietu sprintā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55. vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.