Olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju skāris kiberuzbrukums
 
©f64

2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju skāris kiberuzbrukums, svētdien apstiprināja četrgades ziemas sporta veidu nozīmīgākā foruma rīkotāji.

Kā vēstīts, Dienvidkoreja sestdien uzsāka izmeklēšanu par nenoskaidrotu interneta pārrāvumu Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas laikā. Iekšējā tīkla un bezvadu interneta sistēmas piedzīvoja problēmas nepilnu stundu pirms atklāšanas ceremonijas.

Sestdien netika atklāti interneta pārrāvuma cēloņi, bet svētdien tika paziņots, ka tas noticis kiberuzbrukuma rezultātā.

"Mēs neatklāsim uzbrukuma uzbrukuma vaininieku," teica olimpisko spēļu organizatoru preses sekretārs Suns Baikju.

"Šobrīd galvenais ir pārliecināties, lai visas sistēmas ir drošas, bet runas par iespējamo vaininieku tam nepalīdzēs," paziņoja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) preses sekretārs Marks Edamss.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Olimpiskajās spēlēs strādājošās organizācijas saņēmušas brīdinājumus par iespējamiem pikšķerēšanas uzbrukumiem. Kā viens no potenciālajiem uzbrucējiem minēta Krievija, kas gan noliegusi savu vainu.

Phjončhanas olimpiskās spēles norisināsies līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti.