Zviedrijas hokejisti pārspēj Somijas valstsvienību

Vankūveras olimpisko spēļu C apakšgrupas pēdējā spēlē šorīt Zviedrijas hokejisti gana pārliecinoši ar 3:0 pārspēja Somijas valstsvienību.

Zviedrijas izlase pirmajā trešdaļā izskatījās labāk, turklāt somi pārāk bieži saņēma noraidījumus. Tieši lielajā skaitliskajā vairākumā piecatā pret trim zviedri 7. minūtē atklāja rezultātu, kad no vārtu priekšas pēc Niklasa Bekstrēma piespēles vārtus guva Luī Eriksons. Jāpiebilst, ka pirmajās 20 spēles minūtēs metienu attiecība bija 16-5 zviedru labā.

Otrās trešdaļas 5. minūtē Besktrēms ar precīzu metienu vārtu «devītniekā» panāca 2:0, turklāt arī pēc tam zviedriem bija pāris lieliskas iespējas palielināt pārsvaru, taču glāba Mika Kiprusofs. Perioda vidū Somijas izlase gandrīz divas minūtes spēlēja vairākumā piecatā pret trim, taču izskatījās pagalam nevarīgi un nespēja pārspēt Henriku Lundkvistu. Turpretī Zviedrijas komanda trešdaļas beigās realizēja vairākumu, kad 19. minūtē savus otros vārtus mačā guva Eriksons. Pēdējā minūtē ļoti rupji pret Patriku Hornkvistu nospēlēja somu aizsargs Joni Pitkanens, saņemot 5+20 minūšu sodu par sitienu pretiniekam pa galvu.

Pēdējā trešdaļā abas komandas vienkārši nospēlēja maču līdz galam, jo šāds rezultāts gan zviedriem, gan somiem garantēja automātisku iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Lundkvists šajā mačā atvairīja visus 20 somu hokejistu metienus, bet Kiprusofs neitralizēja 29 no 32 zviedru metieniem.

Atgādinām, ka pirms četriem gadiem Turīnas olimpisko spēļu finālmačā Zviedrija draamtiskā cīņā ar 3:2 pārspēja Somiju.

C apakšgrupas kopvērtējumā Zviedrija ar deviņiem punktiem ieguva 1. vietu, 2. vietā ar sešiem punktiem ierindojās Somija, 3. vietu ar trim punktiem izcīnīja Baltkrievija, bet 4. vietā palika Vācijas hokejisti.