Ostapenko sezonas pirmajā spēlē Sidnejas "WTA 500" turnīrā piedzīvo zaudējumu

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko sezonas pirmajā spēlē Sidnejas "WTA 500" sērijas turnīrā piedzīvoja zaudējumu pret Spānijas tenisisti Paulu Badosu.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 28.pozīciju, turnīra pirmajā kārtā pasaules ranga astotās raketes Badosas pārākumu atzina ar 6-7 (1:7), 1-6.

Pirmajā setā ritēja līdzvērtīga cīņa, līdz devītajā geimā Ostapenko spēja nobreikot pretinieci un panākt 5-4. Tomēr savu serves geimu Latvijas pirmā rakete nespēja uzvarēt un seta uzvarētājas noskaidrošana tika atlikta uz taibreiku, kurā ar 7:1 pārāka bija spāniete.

Otrajā setā Ostapenko spēja uzvarēt tikai vienā geimā pie rezultāta 0-1. Turpinājumā spāniete uzvarēja piecos geimos pēc kārtas triumfējot ar 6-1.

Šī bija trešā savstarpējā Ostapenko un Badosas spēle. Līdzšinējās divās spēlēs katra no tenisistēm pa reizei ir uzvarējusi. 2020.gadā Francijas atklātā čempionāta 1/16 finālā uzvaru ar 6-4, 6-3 svinēja spāniete, bet 2021.gada Sanktpēterburgas turnīra 1/16 finālā Ostapenko revanšējās ar 6-2, 6-2.

Latvijas tenisistei šajā turnīrā paredzēta līdzdalība arī dubultspēlēs. Otrdien Ostapenko pārī ar Ļudmilu Kičenoku no Ukrainas turnīra pirmajā kārtā spēlēs ar polieti Beatrisi Gumuļu un Dezairiju Kravčuku no ASV.

Pēdējo cīņu Ostapenko aizvadīja oktobrī Maskavas "WTA 500" sērijas turnīrā, nepārvarot pirmo kārtu, kad Latvijas tenisiste pēc 6-2, 0-6 un 0-2 trešajā setā maču nevarēja turpināt.

Badosa pēdējoreiz spēlēja novembra Meksikas pilsētā Gvadalaharā, Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) sezonas noslēguma turnīrā jeb "WTA Finals" tiekot līdz pusfinālam.

Ostapenko turnīrā spēlējusi trīsreiz, vienmēr zaudējot pirmajā mačā. Savukārt Badosai tā būs debija šajās sacensībās.

Ostapenko līdz šim uzvarējusi četros, bet Badosa - divos WTA vienspēļu turnīros.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētāja tiksies ar Ajlu Tomljanoviču no Austrālijas, kura pasaules rangā ieņem 45.vietu, vai kādu no kvalifikācijas turnīra veiksminiecēm.

Turnīrs Melburnā norisinās uz cietā seguma.

Tikmēr Latvijas tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova, kura WTA rangā ieņem 70.pozīciju, nākamnedēļ turnīros nepiedalīsies.