Sevastovai minimāls kāpums WTA rangā; Ostapenko 13 vietu kritums

 
©AFP/Scanpix

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpusies par vienu vietu uz 12.pozīciju, kamēr Aļona Ostapenko piedzīvojusi kritumu par 13 vietām.

Iepriekš Sevastova pasaules rangā 13.vietu ieņēma nedaudz vairāk par mēnesi, turklāt viņa pagājušajā nedēļā piedzīvoja zaudējumu Romas WTA "Premier" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā, neaizstāvot pērn nopelnītos 105 WTA ranga punktus. Tomēr neveiksmīgas šīs sacensības bija arī Dānijas pārstāvei Karolīnai Vozņackai, kuru Sevastova tagad apsteigusi.

Savukārt Ostapenko arī Romā cieta neveiksmi pirmajā kārtā, veselības likstu dēļ nenoslēdzot maču. Līdz ar to viņa neaizstāvēja 190 ranga punktus, tāpēc jaunākajā reitingā piedzīvots uzreiz 13 vietu kritums, noslīdot uz 40.pozīciju.

Šonedēļ abas Latvijas tenisistes turnīros nepiedalīsies, bet jau nedēļas izskaņā sāksies sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts, turklāt šo sacensību 2017.gada čempione Ostapenko nebūs starp izliktajām spēlētājām.

Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā atkāpusies par trim vietām un ieņem 269.pozīciju, bet 18 gadus vecā Daniela Vismane saglabājusi 649.pozīciju.

Pasaules ranga pirmajā desmitniekā tikmēr notikušas vairākas izmaiņas.

Pēc uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā uz pirmo vietu pasaules rangā pacēlās Naomi Osaka, kura līdz ar to kļuvusi par vēsturē pirmo Japānas tenisisti ranga pirmajā vietā.

Savukārt otrā tagad ir čehiete Karolīna Plīškova, kura pakāpusies uzreiz par piecām vietām, bet uz trešo pozīciju atkritusi rumāniete Simona Halepa. Uzreiz aiz pirmā trijnieka joprojām ir nīderlandiete Kiki Bertensa, kamēr uz piekto pozīciju no trešās atkritusi vāciete Angelika Kerbere, aiz kuras ir cita čehiete Petra Kvitova, piedzīvojot kritumu par vienu vietu. Septītajā un astotajā vietā ir attiecīgi amerikāniete Sloeina Stīvensa un austrāliete Ešlija Bārtija, abām pakāpjoties par vienu pozīciju, bet par trim vietām atkritusi ukrainiete Jeļina Svitoļina, kura nu ir devītā. Visbeidzot pirmo desmitnieku noslēdz pieredzējusī amerikāniete Serēna Viljamsa, kura pakāpusies par vienu pozīciju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, Plīškova svētdien triumfēja Romas WTA "Premier" turnīrā, izcīnot savu nozīmīgāko titulu uz māla seguma. Čehiete finālā ar 6-3, 6-4 pārspēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu.

Tikmēr dubultspēļu rangā Ostapenko atkāpusies par 11 vietām un ir 52.pozīcijā, bet Sevastova šonedēļ ir 62.vietā, pakāpjoties par trim pozīcijā, kamēr Marcinkēviča joprojām ieņem 252.vietu. Visbeidzot Vismanei ir piecu pozīciju kāpums uz 616.vietu.