Latvija uzvar Ukrainu cīņā par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm [rezultāts 5:1]

© Ekrānuzņēmums

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Milānas un Kortīnas 2026. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā mačā spēkojās ar Ukrainas valstsvienību.

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Milānas un Kortīnas 2026.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā mačā ar rezultātu 5:1 (2:0, 3:0, 0:1) pārliecinoši uzvarēja Ukrainu.

Latvijas izlases labā vārtus guva Dans Ločmelis, Roberts Bukarts, Haralds Egle, Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

Mača ceturtajā minūtē Kristapa Zīles metienu mēģināja pielabot Rūdolfs Balcers, taču ripa atsitās pa Ukrainas vārtu stabu.

Tuvojoties pirmās trešdaļas izskaņai, 16.minūtē pretuzbrukumā pēc Mika Indraša piespēles ar precīzu metienu izcēlās Ločmelis, izvirzot vadībā Latviju ar 1:0, bet minūti vēlāk pārsvaru dubultoja Roberts Bukarts, kuram no vārtu aizmugures piespēlēja Mārtiņš Dzierkals.

Otrās trešdaļas vidū latvieši tika pie vairākuma, kurā laikā ilgu laiku pavadīja Ukrainas aizsardzības zonā, un pēc Kaspara Daugaviņa piespēles ar spēcīgu metienu Ukrainas vārtos ripu raidīja Egle (3:0).

Pēc ielaistajiem trešajiem vārtiem ukraiņi nomainīja vārtsargu un Eduarda Zaharčenko vietā vārtus sargāt devās Bogdans Djačenko. Minūti vēlāk Latvija vēlreiz spēlēja vairākumā, kuru pretuzbrukumā izmantoja Rihards Bukarts, bet nepilnu minūti vēlāk ripu Ukrainas vārtos nogādāja Indrašis, rezultātam kļūstot 5:0 Latvijas labā.

Ukraiņi guva vienīgos vārtus mačā 49.minūtē, kad, jau esot aiz Latvijas vārtiem, ar precīzu metienu izcēlās Daniils Trahts.

Latvijas izlases vārtus otro vakaru pēc kārtas sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 16 pretinieku metienus. Otrā laukuma galā Zaharčenko tika galā ar 19 metieniem, bet Djačenko atvairīja 19 ripas.

Šajā mačā Latvijai mikrotraumu dēļ nevarēja palīdzēt Kristiāns Rubīns un Zemgus Girgensons.

Pirms Latvijas un Ukrainas mača plkst. 16 spēkosies Francija un Slovēnija.

Ceturtdien turnīra ievadā Latvija ar 4:2 pārspēja Slovēniju, bet ukraiņi ar 2:7 piedzīvoja sagrāvi pret Franciju.

Gatavojoties turnīram, Latvijas izlase pārbaudes spēlēs Rīgā ar 2:3 un ar 5:3 nospēlēja ar Dānijas valstsvienību. Savukārt ukraiņi aizvadīja vienu pārbaudes spēli, kurā ar 6:3 pārspēja no pasaules čempionāta elites divīzijas izkritušo Ungāriju.

Latvija kvalifikācijas turnīram pieteikusi trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 14 uzbrucējus. Sākotnēji pieteikumā tika atstāta vēl viena vieta vārtsarga pozīcijā, taču ceturtdien sastāvā tika iekļauts Ēriks Vītols.

Kvalifikācijas turnīrā personisku iemeslu dēļ Latvijas izlasei nevar palīdzēt NHL spēlētāji Teodors Bļugers un Elvis Merzļikins, kā arī aizsargs Kārlis Čukste.

Latvijas izlase par ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm Milānā un Kortīnā d'Ampeco 1. septembrī vēl tiksies ar Franciju.

Ceļazīmi uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm izcīnīs tikai kvalifikācijas uzvarētāja.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis (Brēmerhāfenes "Fischtown Pinguins", Vācija), Gustavs Grigals (Milvoki "Admirals", AHL), Ēriks Vītols (Jiviskeles JYP, Somija);

aizsargi - Uvis Balinskis (Floridas "Panthers", NHL), Jānis Jaks, Roberts Mamčics (abi - Karlovi Vari "Energia", Čehija), Kristiāns Rubīns (Plzeņas "Škoda", Čehija), Kristaps Zīle (Litvīnovas "Verva", Čehija), Ralfs Freibergs (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Markuss Komuls ("Nove Zamky", Slovākija), Oskars Cibuļskis (Herningas "Blue Fox", Dānija);

uzbrucēji - Zemgus Girgensons (Tampabejas "Lightning", NHL), Rodrigo Ābols (Filadelfijas "Flyers", NHL), Oskars Batņa (Hradeckrālovas "Mountfield", Čehija), Haralds Egle (Bratislavas "Slovan", Slovākija), Dans Ločmelis (Masačūsetsas universitāte Emerstā, NCAA), Rūdolfs Balcers (Cīrihes "Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš, Renārs Krastenbergs (abi - Mihalovces "Dukla", Slovākija), Miks Indrašis (Jēvles "Brynas", Zviedrija), Mārtiņš Dzierkals (Šellefteo AIK, Zviedrija), Eduards Tralmaks (Kladno "Rytīrži", Čehija), Roberts Bukarts, Rihards Bukarts (abi - Vītkovices "Ridera", Čehija), Fēlikss Gavars (Sv. Lorenca universitāte, NCAA).

Ukrainas vīriešu hokeja izlases sastāvs:

vārtsargi - Bogdans Djačenko, Oļegs Petrovs (abi - Kijivas "Sokil"), Eduards Zaharčenko (Odesas "Štorm");

aizsargi - Igors Merežko ("Plzen", Čehija), Jevgens Ratušnijs (Odesas "Štorm"), Ivans Sisaks (Dunaujvārošas "Acelbikak", Ungārija), Arturs Čolačs (Hendersonas "Silver Knights", ASV), Pilips Pangelovs-Juldaševs (Novi Targas "Podhale", Polija), Artjoms Grebeniks (Imatras "Kettera", Somija), Vitalijs Andrejkivs (Sosnovecas "Zaglebie", Polija), Volodimirs Volkovs (Bratislavas "Slovan", Slovākija);

uzbrucēji - Oleksandrs Peresuņko ("Prešov", Slovākija), Daniils Trahts (Raumas "Lukko", Somija), Andrijs Deņiskins (Novi Targas "Podhale", Polija), Vitalijs Ļaļka ("Kremenčuk"), Oleksijs Vorona ("Toruņ", Polija), Staņislavs Sadovikovs (Zlīnas "Berani", Čehija), Jevgens Fadejevs (Dornbirnas "Bregenzerwald", Austrija), Felikss Morozovs ("Morzine-Avoriaz", Francija), Dmitro Nimenko ("Aosta", Itālija), Deniss Borodajs, Vadims Mazurs, Viktors Zaharovs, Volodimirs Čerdaks, Romans Blagijs (visi - Kijivas "Sokil").