Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Noskaidroti Latvijas hokejistu pretinieki olimpiskajā kvalifikācijā

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas hokeja izlases pretinieki 2026.gada olimpisko spēļu hokeja turnīra kvalifikācijas finālturnīrā tomēr būs Francijas, Slovēnijas un Ukrainas izlases, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Sākotnēji bija plānots, ka turnīrā, kas no 29.augusta līdz 1.septembrim norisināsies Rīgā, latviešu hokejistu pretinieki būs francūži, austrieši un japāņi, taču pēc Baltkrievijas izlases diskvalifikācijas finālgrupu dalībnieces nedaudz pamainījās un E apakšgrupā līdzās Latvijas izlasei un Francijai būs slovēņi un ukraiņi.

Vēl D apakšgrupā Bratislavā par ceļazīmi uz Olimpiādi cīnīsies mājinieki slovāki, Kazahstānas, Austrijas un Ungārijas izlases, bet F apakšgrupā spēlēs mājinieki dāņi, kā arī Norvēģijas, Lielbritānijas un Japānas hokejisti.

2026.gada olimpiskajām spēlēm Milānā un Kortīnā d'Ampeco kvalificēsies katras finālgrupas labākā komanda. Vietu olimpiskajās spēlēs jau nodrošinājusi mājiniece Itālija, kā arī Kanādas, Somijas, ASV, Krievijas (provizoriski), Vācijas, Zviedrijas, Šveices un Čehijas hokeja izlases.