Piektdiena, 12.aprīlis

redeem Ainis, Jūlijs

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Pasaules hokejs turpinās; šodien Slovēnija - Slovākija, Čehija - Šveice

© Ģirts Gertsons

Šodien Latvijas hokeja izlases atpūtas dienā pasaules hokeja čempionātā Rīgā un Tamperē tiks aizvadītas četras spēles, Rīgā Slovēnijai cīnoties ar Slovākiju un Čehijai ar Šveici.

B grupā "Arēnā Rīga" plkst.16.20 cīnīsies Slovākija ar Slovēniju, bet četras stundas vēlāk laukumā dosies Šveice un Čehija. Abus mačus tiešraidē translēs kanāls "Tet hokejs".

Pēc piecām spēļu kārtām B grupā 15 punkti ir Šveicei, 13 - Čehijai un 11 punkti - Kanādai, kuras jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. 11 punktus sešās cīņās sakrājusi Latvija, pieci punkti ir Slovākijai, četri sešās spēlēs - Kazahstānai un piecās - Norvēģijai, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

Tamperē plkst.16.20 sāksies Ungārijas un Vācijas mačs, bet plkst.20.20 nūjas krustos ASV un Francija. Šīs spēles pārraidīs attiecīgi televīzijas kanāli 360TV un LTV7.

A grupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir ASV, 14 punktus piecās cīņās sakrājusi Zviedrija, bet sešās spēlēs 13 punkti ir Somijai, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. Piecās spēlēs astoņi punkti ir Dānijai un seši - Vācijai, četri punkti - Francijai, divi - Ungārijai, bet viens punkts sešās cīņās ir Austrijai.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles. Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.