Svētdiena, 11.jūnijs

redeem Ingus, Mairis, Vidvuds

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Latvijas hokeja izlases treneris Ābols: Vairs nav 1997.gads, kad Lielbritānija nemācēja spēlēt hokeju

© Romāns Kokšarovs / F64

Latvijas pretiniece Lielbritānijas izlase ir pulcējusi prasmīgus hokejistus un ne velti pasaules čempionātā spēlē elites grupā, lai arī līdzšinējās spēlēs nav guvusi nevienu uzvaru, pirms svētdien paredzētā abu komandu mača žurnālistiem teica Latvijas valstsvienības treneris Artis Ābols, ziņo portāls "LSM".

Liela daļa spēlētāju Lielbritānijas izlasē ir pārsnieguši 30 gadu vecumu, tomēr tas neliedza viņiem spēlē pret Norvēģiju pēdējā trešdaļā atspēlēt trīs vārtu deficītu un panākt pagarinājumu, lai arī meistarībā briti nelīdzinās Zviedrijai vai Čehijai, uzsvēra Ābols. Treneris ir pārliecinājies, ka briti arī pret spēcīgām komandām saspringtās situācijās savā zonā atrod iespēju loģiskām piespēlēm, nevis vienkārši izmet ripu.

"Kaut kādu apsvērumu dēļ viņi arī ir šeit [pasaules čempionātā], viņi vietu šeit ir nopelnījuši, ne jau nopirkuši," uzsvēra Ābols.

Latvijas izlasei čempionātā spēle brīžiem izdodas, bet brīžiem ķeras, un Ābols neņemas izskaidrot, kāpēc tā.

Viņaprāt, varbūt pie vainas ir psiholoģija ar lielāku spiedienu spēlēs pret it kā obligāti uzvaramām komandām. Tomēr bez spējas tikt galā ar spriedzi profesionālajā sportā ir grūti sasniegt rezultātu, piebilda treneris.

Brīvdiena Latvijas izlasei sestdien bijusi noderīga, lai komanda atpūstos, cer, un Ābols paļaujas, ka hokejisti būs gatavi spēlei, kurā vārtus sargās Elvis Merzļikins.

Arī uzbrucējs Rihards Bukarts uzsvēra, ka

ir pagājuši laiki, kad pasaules čempionātā spēlē pret kādu pretinieku varēja justies kā pastaigā.

Lielbritānijā ir laba hokeja līga un spēlētāji, sacīja Bukarts. Pēc viņa teiktā, Latvija pret britiem noteikti ir favorīte un jāizcīna uzvara, taču diez vai vietā būtu domāt par dominēšanu laukumā.

Latvijas izlasei jānospēlē labi aizsardzībā un jācenšas gūt pēc iespējas vairāk punktu, lai nezaudētu izredzes uz ceturtdaļfinālu, teica Bukarts. Viņš uzsvēra, ka katrai komandai grupas kārtā vēl jāaizvada divas spēles, un rezultāti noteiks situāciju turnīra tabulā.

"Šī spēle [pret Lielbritāniju] mums ir jāuzvar. Vai viņa būs viegla? Viennozīmīgi nē. Vairs nav 1997.gads, kad Lielbritānija nemācēja spēlēt hokeju. Daudz latviešu brauc spēlēt uz Anglijas līgām pelnīt maizi," atgādināja Bukarts. "Vai mums būtu jāuzvar? Jā. Vai būs viegla spēle? Nē."

Lai Latvijas izlase gūtu nākamo panākumu, ir jāuzlabo sniegums vidējā zonā un aizsardzībā, kā arī jāpieliek uzbrukumā,

uzskata Bukarts. Viņš neslēpa, ka čempionātā ir grūts spēļu ritms, un arī pēc brīvās dienas ķermenis bijis stīvs, tādēļ noderēja iespēja svētdienas rītā treniņā paslidot.

Savukārt uzbrucējs Rūdolfs Balcers pauda cerību, ka svētdien izdosies labāka sadarbība, lai veiksmīgāk spēlētu pretinieku zonā un izpildītu obligāto uzdevumu, izcīnot trīs punktus. Katrai komandai ir savi trumpji, tādēļ būtu neapdomīgi nenovērtēt arī it kā vājāku pretinieku, paskaidroja Balcers.

Uz papīra Latvijas izlase pret Lielbritāniju noteikti ir līdere, bet jābūt gataviem, ka angļi spēlēs ātri un fiziski, uzsvēra Balcers. Viņš nešaubās, ka

ir jāspēlē vienkāršāk, vairāk jāmet pa vārtiem un jātiek pie atlēkušajām ripām, nevis jācenšas ilgi izspēlēt uzbrukums līdz perfektam metienam.

Latvijas un Lielbritānijas mačs būs redzams LTV7 un replay.lv - tiešraide ar pirmsspēles studiju sāksies plkst. 15.30.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Pasaules čempioni kļūs zināmi pēc nedēļas 29.maijā.