Pasaules čempionāts hokejā: 18. maija spēļu grafiks

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Pasaules čempionātā Somijā šodien tiks aizvadītas četras spēles bez Latvijas izlases līdzdalības.

B grupā, kurā startē arī Latvija, Tamperē plkst.16.20 norisināsies Norvēģijas un Austrijas cīņa, bet plkst.20.20 tiksies līdz šim nezaudējušās Somija un Zviedrija. Abas cīņas tiešraidē translēs televīzijas kanāls "360TV hokejs".

Austrija otrdien sagādāja pārsteigumu, pēcspēles metienos ar 2:1 pieveicot Čehiju.

Latvijai nākamā spēle paredzēta ceturtdien ar Čehiju.

B apakšgrupas augšgalā pēc trim spēļu kārtām ar deviņiem punktiem ir Somija un Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, četri punkti ir Čehijai, pa trim - Austrijai un Latvijai. Divus punktus guvusi Norvēģija, bet vienu punktu ir nopelnījusi Lielbritānija.

Helsinkos A grupas spēlē plkst.16.20 pēc Latvijas laika norisināsies Itālijas un Francijas cīņa, bet plkst.20.20 tiksies Slovākija ar Šveici. Pirmo cīņu tiešraidē translēs televīzijas kanāli "360TV" un "8TV", bet otro - Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai un Šveicei, seši punkti - Vācijai un Dānijai. Trīs punktus guvusi Francija un Slovākija. Bez punktiem ir Itālija un Kazahstāna.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.