Pasaules čempionāts hokejā: 17. maija spēļu grafiks

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Šodien pasaules čempionātā Somijā tiks aizvadītas četras spēles bez Latvijas izlases līdzdalības.

B grupā, kurā startē arī Latvija, Tamperē plkst.16.20 pēc Latvijas laika norisināsies Čehijas un Austrijas cīņa, bet plkst.20.20 tiksies Lielbritānija ar Zviedriju. Abas cīņas tiešraidē translēs televīzijas kanāls "360TV hokejs".

Latvijai nākamā spēle paredzēta ceturtdien ar Čehiju.

B apakšgrupas augšgalā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Somija. Otrā ar sešiem punktiem divos dueļos seko Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, trīs punkti divos mačos ir Čehijai, bet trijos - Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet pa vienam punktam divās spēlēs ir Lielbritānijai un Austrijai.

Helsinkos A grupas spēlē plkst.16.20 pēc Latvijas laika norisināsies Itālijas un Dānijas cīņa, bet plkst.20.20 tiksies Kazahstāna ar Šveici. Pirmo cīņu tiešraidē translēs televīzijas kanāli "360TV" un "8TV", bet otro - Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai, seši punkti divās spēlēs - Šveicei un trijās - Vācijai. Trīs punktus divās cīņās guvusi Dānija, bet trijās - Francija un Slovākija. Bez punktiem ir Kazahstāna un Itālija, kurām aiz muguras divi dueļi.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.