Latvija hokeja spēlē zaudēja Somijai ar 1:2

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Tamperē pasaules čempionāta mačā tikās ar turnīra saimnieci un olimpisko čempioni Somiju. Spēle skatāma Latvijas Televīzijas 7.kanālā.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rūdolfs Balcers.

Vairāk pirmajā periodā uzbrukt mēģināja somi, bet bīstami momenti radās arī pie viņu vārtiem. Vispirms Ronaldam Ķēniņam neizdevās pārspēt somu vārtsargu Harri Sateri, bet devītajā minūtē pretuzbrukumā tieši Ķēniņš, izgājis divatā ar Balceru pret vienu somu aizsargu, viņš piespēlēja Balceram, kurš meistarīgi trāpīja tukšajā kreisajā vārtu augšējā stūrī - 1:0.

17.minūtē Somijai noraidījumu nopelnīja Sami Vatanens, taču par spīti diviem metieniem pa vārtiem, otro reizi vārti ieņemti netika.

Perioda laikā Latvijai bija četri metieni pa vārtiem, kamēr somi metuši tikai divreiz.

30.minūtē Robertam Bukartam tika piešķirtas divas soda minūtes par Tēmu Hartikainena turēšanu ar nūju savu vārtu priekšā.

Somi vairākumā daudz meta pa vārtiem, līdz pēc Mikaela Granlunda metiena no labās puses ripa trāpīja pa gala apmali un izleca vārtu priekšā otrā pusē, tieši uz nūjas Sakari Manninenam - 1:1.

34.minūtē divas soda minūtes nopelnīja arī Kristaps Sotnieks, un somu spiediens uz Latvijas izlases vārtiem kļuva arvien lielāks.

28 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām divas soda minūtes saņēma soms Marko Antila, taču rezultāts vairs nemainījās - 1:1.

Tāpat arī trešās trešdaļas sākumā vairākumu neizdevās realizēt, bet somu uzbrukumus vēlāk apslāpēja latviešu aizsardzība, iespējas gadījumā atbildot ar pretuzbrukumiem un vairāk traucējot ar metieniem somu vārtsargu.

Trīs minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām apšaubāmu noraidījumu pretinieku zonā nopelnīja Mārtiņš Dzierkals, un somiem vajadzēja tikai 18 sekundes, lai realizētu vairākumu.

Vārtus ar metienu no kreisā iemetiena apļa tuvajā stūrī virs Elvja Merzļikina kājsarga guva pirmo spēli čempionātā aizvadījušais Mikaels Granlunds - 2:1 Somijas labā.

Savukārt pēc Riharda Bukarta iegrūšanas apmalē, Bukartam laukumu pametot ar asiņojošu degunu soda minūtes piešķirtas netika.

Pēdējās pusminūtes laikā Latvija nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču divreiz briesmās bija tieši Latvijas vārti.

Piektdien Latvija, uzsākot 25.gadu pasaules čempionāta elites grupā, ar rezultātu 1:4 zaudēja ASV valstsvienībai. Vienīgos vārtus guva Andris Džeriņš, bet citiem hokejistiem neizdevās izmantot daudzās iespējas.

Savukārt Somija ar 5:0 uzvarēja Norvēģiju. Juho Olkinuora nosargāja savus vārtus neskartus, bet Saku Mēnalanens trešajā periodā izvicināja dūres un, iespējams, nedrīkstēs piedalīties šodienas mačā.

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija ar Somiju pasaules čempionātos tikusies deviņas reizes un izcīnījusi tikai vienu uzvaru, somus pārspējot 2014.gadā. Pērn Rīgā notikušajā čempionātā latvieši zaudēja vien papildlaikā ar 2:3, bet abas ripas Somijas vārtos iemeta Mārtiņš Dzierkals. Abas izlases tikās arī Pekinas olimpisko spēļu apakšgrupā, kur latvieši nākamajiem čempioniem izrādīja cienījamu pretestību un zaudēja ar 1:3, vienīgos vārtus gūstot Rodrigo Ābolam.