Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Tambijevs iecelts par Vladivostokas "Admiral" galveno treneri [papildināts]

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Vladivostokas "Admiral" pirmdien paziņoja, ka par tās galvenā trenera pienākumu izpildītāju iecelts Latvijas speciālists Leonīds Tambijevs.

Komandas paziņojumā teikts, ka darbu Tambijevs uzsāka vakar, bet līgums ar bijušo Latvijas izlases hokejistu noslēgts uz divām sezonām.

"Leonīda Grigorjeviča [Tambijeva] priekšā ir sarežģīti uzdevumi. Nepieciešams lauzt komandas zaudējumu gaitu, nepieciešams krietni uzlabot realizāciju un kopumā komandai dot vairāk pārliecības - likt noprast spēlētājiem, ka viņiem pa spēkam ir uzvarēt jebkuru komandu," vienības mājaslapā citēts "Admiral" ģenerāldirektors Aleksejs Ans. "Apliecinājums, ka to varam ir gūtie punkti pret komandām no [turnīra tabulas] pirmā desmitnieka."

"Leonīds [Tambijevs] ir pārliecināts, ka sportā neizpildāmu uzdevumu nav, un mēs pilnībā atbalstām tādu pozīciju," norāda Ans. "Pirmais jaunā trenera uzdevums ir morāli savākt komandu un atlikušo sezonas daļu aizvadīt uz pozitīvas nots. Jāpierāda, ka disciplīna, un mūsu gadījumā arī smags darbs līdz fizisko spēku izsīkumam, spēj uzvarēt "klasi". Lai to paveiktu, būs jāuzlabo daudzi spēles komponenti un jāievieš pareizā atmosfēra ģērbtuvēs. No tā arī parādās rezultāts uz ledus un turnīra tabulā."

"Tāpat viens no galvenajiem uzdevumiem būs jauno vietējo hokejistu piesaiste galvenajai komandai," norāda "Admiral" ģenerāldirektors.

Kā zināms, Tambijevs kopā ar savu palīgu Andreju Banadu pirms desmit dienām pameta Kazahstānas klubu Karagandas "Saryarka", par ko viņa iepriekšējais klubs grasījās vērsies pie KHL ar lūgumu neļaut speciālistiem strādāt šajā līgā. Klubs uzskata, ka tas noticis patvarīgi, bet treneri ir gatavi tiesai saskaņā ar Kazahstānas Darba kodeksu.

Tambijevs ir paskaidrojis, ka, vienojoties par līgumu ar "Sarjarka", mutiska vienošanās paredzēja speciālista tiesības sezonas gaitā pārņemt augstākas klases klubu, bet klubs šādu vienošanos noliedz, paziņojot, ka Tambijevs un Banada patvarīgi pametuši Kazahstānas klubu.

51 gadu vecais rīdzinieks Tambijevs ar Karagandas ''Saryarka'' 2019.gadā kļuva par Krievijas Augstākās līgas (VHL) uzvarētāju, bet gadu iep[riekš to paveica arī ar Sanktpēterburgas ''Dynamo''. Tāpat viņš vadījis Novokuzņeckas ''Metallurg' komandu.

Jau 2020.gada pavasarī Tambijevs bija tuvu tam, lai vadītu Vladivostokas vienību, un piekrita parakstīt līgumu ar "Admiral". Tomēr drīz kļuva zināms, ka "Admiral" izlaidīs gaidāmo KHL sezonu, un līgums tika lauzts.

"Admiral" rindās spēlē divi Latvijas uzbrucēji - Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

"Admiral" tuvākā spēle gaidāma jau šodien, kad savā laukumā būs jāuzņem Austrumu konferences ceturtā spēcīgākā vienība Ufas "Salavat Julajev".

Vladivostokas vienība KHL Austrumu konferences turnīra tabulā ierindojas pēdējā vietā ar izcīnītiem 19 punktiem 34 spēlēs.