redeem Ginta, Gunda, Gunta

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Daugaviņš starp Latvijas hokejistiem uzstāda jaunu rezultativitātes rekordu KHL

© Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē iemeta vārtus un nopelnīja 45.rezultativitātes punktu, kļūstot par pirmo Latvijas hokejistu, kuram tas izdevies regulārajā sezonā.

"Vitjaz" mājās ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Daugaviņš vēsturisko punktu nopelnīja otrā perioda 12.minūtē, kad pēc Džastina Denforta piespēles dubultoja "Vitjaz" pārsvaru.

Uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes, uzvarēja sešos no deviņiem iemetieniem un reizi bloķēja metienu.

Daugaviņš šosezon 48 spēlēs izcēlies ar 16 vārtiem un 29 rezultatīvām piespēlēm. Latvijas izlases uzbrucējs labojis pagājušās sezonas regulārā čempionāta rezultativitātes rekordu. 2019./20.gada sezonā Daugaviņš 59 spēlēs izcēlās ar 19 vārtiem un 21 piespēli.

Pirmdien Daugaviņš kļuva par pirmo Latvijas hokejistu, kurš KHL regulārajā sezonā iekrājis vairāk par 44 rezultativitātes punktiem. Iepriekš 2010./11. un 2018./19.gada sezonā Rīgas "Dinamo" rindās to paveica Lauris Dārziņš, bet Miķelim Rēdliham tas pa spēkam bija 2011./12.gada sezonā.

Citā spēlē Jānis Kalniņš nespēja glābt Helsinku "Jokerit" no neveiksmes. Somijas komanda mājās ar 2:5 (0:1, 1:1, 1:3) zaudēja Boba Hārtlija vadītajai Omskas "Avangard".

Kalniņš šajā spēlē atvairīja 21 no 26 metieniem, tverot 80,77% raidījumu.

Jons Normans un Henriks Hāpala Somijas klubā izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, šādu pašu statistiku "Avangard" komandā nopelnot Sergejam Tolčinskim un Andrejam Stasam, kamēr pieredzējušais Iļja Kovalčuks iekrāja divas piespēles.

"Jokerit" ar 55 punktiem 46 mačos Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr "Vitjaz" ar 52 punktiem 50 spēlēs ir astotā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.