Interneta portāls: pirmdien lems par čempionāta atņemšanu Baltkrievijai

 
Attēla ir ilustratīva nozīme ©The Canadian Press/PA Images/Scanpix/Leta

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome pirmdienas pēcpusdienā lems par pasaules čempionāta hokejā atņemšanu Baltkrievijai, ziņo IIHF procesiem pietuvinātais Šveices interneta portāls "Watson.ch".

2021.gada pasaules čempionātu šogad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

Šonedēļ IIHF prezidents Renē Fāzels viesojās Minskā un tikšanās laikā IIHF puse esot izvirzījusi noteiktas prasības, kas jāizpilda Baltkrievijas valdībai, tajā skaitā rast mierīgu risinājumu sociālpolitiskajai situācijai valstī.

Būtisks pavērsiens bija sestdien, kad čempionāta ilggadējais ģenerālsponsors "Škoda" paziņoja, ka finansiāli neatbalstīs meistarsacīkstes, ja tās tiks rīkotas Baltkrievijā. Piektdien par šādu lēmumu paziņoja "Nivea", bet svētdien tam pievienojās vēl viens Vācijas uzņēmums - motoreļļu ražotājs "Liqui Moly".

"Watson.ch" informē, ka pirmdien plkst.16 pēc vietējā laika ir paredzēta IIHF Padomes sēde attālinātā formātā. Lēmums par rīkošanas tiesību atņemšanu Baltkrievijai tiks paziņots tajā pašā dienā vai nākamās nedēļas laikā.

Kā atklājis Fāzels, Minskas tiesības rīkot čempionātu varētu pārņemt Latvija, Dānijai vai Slovākijas galvaspilsēta Bratislava.

IIHF Padomē ir 14 locekļi: IIHF prezidents Fāzels (Šveice), IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners (Vācija), viceprezidenti Kalervo Kummola (Šveice), Bobs Nikolsons (Kanāda) un Tomass Vu (Honkonga), kā arī Žužanna Kolbenheiera (Ungārija), Marta Zavadzka (Polija), Henriks Bahs Nilsens (Dānija), Liks Tardifs (Francija), Vladislavs Tretjaks (Krievija), Peters Bržīza (Čehija), Rons Degregorio (ASV), Sergejs Gončarovs (Baltkrievija) un Francis Raindls (Vācija). Tretjaks gan Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) Krievijai piespriestās diskvalifikācijas dēļ varētu zaudēt vietu IIHF Padome.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Šobrīd plānots, ka Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet Minskā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.