Pieļauj, ka 2021. gada pasaules čempionātu no Baltkrievijas pārcels uz Krieviju

 
©TASS/SCANPIX/LETA

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels devies uz Krieviju, lai tiktos ar Krievijas Hokeja federācijas (FHR) prezidentu Vladislavu Tretjaku un pārrunātu jautājumu par 2021.gada pasaules čempionāta pārcelšanu no Baltkrievijas uz Krieviju, ceturtdien sociālajā vietnē "Twitter" paudis Kanādas hokeja apskatnieks Rajens Kenedijs.

Jau ziņots, ka trešdien IIHF Padomes sēdē neatkarīgu organizāciju un ekspertu grupa sniedza atskaiti, kurā tika izvērtēti ģeopolitiskie, vēsturiskie, finanšu, mārketinga, sporta un juridiskie 2021.gada pasaules čempionāta aspekti. Ziņojums izgaismoja vairākas problēmas, tomēr Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels norādīja, ka lēmums nākamā gada čempionāta sakarā netiks pieņemts, kamēr tas patiesi nebūs nepieciešams.

Savukārt Kenedijs "Twitter" platformā ziņo, ka "IIHF pārcels pasaules čempionātu no Baltkrievijas uz Maskavu".

"Fāzels dodas uz Krieviju, lai šajā jautājumā tiktos ar Krievijas Hokeja federācijas (FHR) prezidentu Vladislavu Tretjaku. Otra turnīra rīkotāja Latvija saglabās organizatora tiesības," publiskajā paziņojumā piebilst hokeja apskatnieks.

2021.gada pasaules čempionāts nākamgad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem.

LHF amatpersonas vairākkārt atteikušās paust savu pozīciju, uzsverot, ka lēmumu šajā jautājumā pieņems IIHF. Nemainīga bijusi Latvijas valdības nostāja, ko pagājušajā nedēļā notikušajā videokonferencē ar IIHF atkārtoti apstiprināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Pēc Kariņa paustā, sarunā viņš atkārtoti izklāstījis apsvērumus, kāpēc uzskata, ka čempionāta rīkošana Baltkrievijā nav iespējama, un uzsvēris, ka sagaida atbildīgs IIHF lēmums. Pēc attiecīgā lēmuma saņemšanas Latvijas valdība lemšot par tālāko rīcību.

Šobrīd Latvijā tikai "Arēna Rīga" atbilst pasaules čempionāta spēļu aizvadīšanai, taču oktobra beigās meistarsacīkšu rīkotājas SIA "Hokeja akadēmija" vadītājs Edgars Buncis aģentūrai LETA atzina, ka nepieciešamības gadījumā aptuveni četru mēnešu laikā ir iespējams ierīkot vēl vienu halli.

Pasaules čempionāta vajadzībām pie "Daugavas" stadiona tiek būvēta halle ar diviem ledus laukumiem, kas ir nepieciešami, lai meistarsacīkšu laikā hokejisti varētu aizvadīt treniņus.

IIHF Padomes sēde notika dažas dienas pēc tam, kad nedēļas nogalē Baltkrievijas sporta portāls "Tribuna" paziņoja, ka Baltkrievijas Hokeja federācijas (FHB) priekšsēdētājs Dmitrijs Baskovs bijis klāt uzbrukumā, pēc kura slimnīcā mira opozīcijas aktīvists Romans Bondarenko. Pirmdien Baskovs un pasaules čempions taiboksā un kikboksā Dmitrijs Šakuta, kurš tiek turēts aizdomās uzbrukuma iniciēšanā, tika iekļauti Latvijai nevēlamo personu sarakstā.

Demonstrācijās pret Aleksandra Lukašenko režīmu kopš augusta miruši vismaz četri cilvēki, un ES piektdien nosodīja Bondarenko nāvi un brīdināja Minsku par jaunu sankciju noteikšanu.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Plānots, ka Rīgā un Minskā notiks grupu turnīri un pa diviem ceturtdaļfināliem, bet pusfināli un fināls tiks aizvadīti Baltkrievijas galvaspilsētā.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet Minskā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

Minska pasaules čempionātu uzņēma arī 2014.gadā, un jau toreiz Eiropas Parlaments aicināja IIHF liegt Baltkrievijai uzņemt meistarsacīkstes, norādot uz varas iestāžu represijām pret opozīciju.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā Covid-19 pandēmijas dēļ varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!