"Jokerit" pēc atteikšanās doties uz Minsku saņem tehnisko zaudējumu

 
©TASS/SCANPIX/LETA

Helsinku "Jokerit" komanda ceturtdien nedevās uz Minskā paredzēto Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēli, par ko saņēma tehnisko zaudējumu.

Mačam ceturtdien bija jāsākas plkst.18.10, taču turnīra rīkotāji paziņoja, ka spēle 3.septembrī nenotiks.

Jāņa Kalniņa pārstāvētās komandas došanās uz Minsku Somijā tika skarbi kritizēta, jo Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko izmantojot hokeju un Minskas "Dinamo" kā propagandas instrumentu.

Komanda iepriekš paziņoja, ka Minskā pavadīs tikai astoņas stundas un pēc tam dosies uz Latviju, kur sestdien tai paredzēts mačs ar Rīgas "Dinamo" vienību. Tiesa, Helsinku vienība nemaz neieradās lidostā.

"Jokerit" vēl nav komentējusi savu lēmumu nedoties uz Minsku, taču sporta portāls "Jatkoaika.com", atsaucoties uz savā rīcībā esošu informāciju, vēsta, ka hokejisti saņēmuši nāves draudus, tāpēc nav vēlējušies doties uz Baltkrievijas galvaspilsētu.

Baltkrievijā joprojām nerimst protesti pret 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu viltošanu, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā tūkstošiem cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu valsts uzņēmumu strādnieki streiko.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Lukašenko, kas ir pie varas kopš 1994.gada, ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska. Arī Eiropas Savienība vēlēšanu rezultātus neatzīst.