"Dinamo" rindās nākamsezon būs redzami arī Indrašis un Zīle

 
©Romāns Kokšarovs/F64

Nākamajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonā, kas savu sākumu varētu piedzīvot 2.septembrī, Rīgas "Dinamo" rindās būs redzami Latvijas izlases spēlētāji Miks Indrašis un Kristaps Zīle, otrdien ziņo klubs.

Indrašis iepriekšējās divās sezonās spēlēja Maskavas "Dinamo" rindās, bet pēc šīs sezonas beigām bija zināms, ka ar latvieti sadarbība netiks turpināta.

Uzbrucējs aizvadītajā sezonā laukumā devās 41 regulārā čempionāta spēlē, kurās guva sešus vārtus un atdeva 18 rezultatīvas piespēles. Tāpat Indrašis piedalījās trijās "play-off" spēlēs, bet rezultativitātes punktus nenopelnīja.

Iepriekš Rīgas komandā Indrašis aizvadījis sešas sezonas, to laikā piedaloties 319 spēlēs, kurās nopelnīti 186 rezultativitātes punkti (88+98).

Latvijas izlasē Indrašis piedalījies astoņos pasaules čempionātos, kuros aizvadījis 55 spēlēs, tajās izceļoties ar 11 vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm. Viņš arī piedalījies vienās olimpiskajās spēlēs.

Tāpat otrdien klubs paziņoja, ka izdevies pagarināt sadarbību ar aizsargu Zīli, kurš pagājušās sezonas izskaņā iedzīvojās žokļa lūzumā.

Aizsargs savainojuma dēļ pagājušajā sezonā "Dinamo" rindās aizvadīja vien 21 regulārā čempionāta spēli, tajās izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlēm.

"Dinamo" rindās Zīle spēlējis jau piecas sezonas un to laikā 153 spēlēs iekrājis četrus vārtus un 17 rezultatīvas piespēles.

Latvijas izlasē Zīle piedalījies divos pasaules čempionātos, aizvadot 15 mačus. Ar Latvijas izlases kreklu viņš laukumā kopumā devies 39 reizes.

Savukārt dažas stundas vēlāk klubs paziņoja, ka vienošanos uz nākamo sezonu izdevies panākt arī ar Rīgā jau iepriekš spēlējušo Mārtiņu Dzierkalu.

Uzbrucējs pagājušajā sezonā spēlēja Somijas augstākās līgas vienībā Mikeli "Jukurit". Dzierkals 39 spēlēs guva septiņus vārtus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

Iepriekš "Dinamo" Dzierkals spēlēja 2018./19.gada sezonā, kad 42 regulārā čempionāta spēlēs iekrāja 13 rezultativitātes punktus (5+8).

Latvijas izlases rindās uzbrucējs spēlējis vienā pasaules čempionātā. Tāpat viņš iepriekš pārstāvējis dažāda vecuma jauniešu izlases.

Otrdienas vakarā "dinamieši" paziņoja, ka nākamsezon vienībā spēlēs arī uzbrucēji Bērziņš un Ģēgeris, kā arī aizsargs Mamčičs.

Ģēģeris pirms šīs pirmssezonas bija vienīgais "dinamietis" no pamatsastāva spēlētājiem, kuram bija līgums ar klubu.

Uzbrucējs aizvadītajā sezonā 37 regulārā čempionāta spēlēs izcēlās ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm. Kopumā karjeras laikā viņš KHL aizvadījis 128 spēles, tajās iekrājot 13 rezultativitātes punktus (6+7).

Visas trīs iepriekšējās sezonas viņš pavadīja "Dinamo" komandā.

Pagājušajā gadā Ģēgeris Latvijas izlases rindās pirmo reizi piedalījās pasaules čempionātā.

Tāpat pie līguma ticis arī "Dinamo" sistēmas audzēknis Bērziņš. Viņš pagājušajā sezonā laukumā devās 39 spēlēs un iemeta četrus vārtus, kā arī atdeva divas rezultatīvas piespēles.

"Dinamo" kreklu uzbrucējs vilcis jau trīs sezonas, to laikā aizvadot 84 spēlēs. Uzbrucējam šajā periodā izdevies gūt piecus vārtus un atdot divas piespēles.

Savukārt aizsardzībā nākamsezon būs redzams Liepājas hokeja sistēmas audzēknis Mamčičs. "Dinamo" pagarināja līgumu ar aizsargu, kurš pagājušajā sezonā laukumā bija 45 spēlēs, tajā atzīmējoties ar diviem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Kopumā KHL Mamčičs aizvadījis 55 spēles un nopelnījis septiņus rezultativitātes punktus.

Līdz ar Bērziņa, Ģēģera un Mamčiča pievienošanos komandai, "Dinamo" šobrīd līgumi ir ar septiņiem uzbrucējiem un diviem aizsargiem, bet vēl 14 hokejisti kluba nometnē atrodas ar pārbaudes laika līgumiem.

Kopumā pārbaudes laika līgumi noslēgti ar diviem vārtsargiem, četriem aizsargiem un astoņiem uzbrucējiem.

Pieredzējušākais no šiem 14 hokejistiem ir aizsargs Eduards Hugo Jansons, kurš iepriekšējo sezonu sāka "Dinamo", bet vēlāk pievienojās Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) klubam Karagandas "Sarjarka". Savukārt 11 no 14 spēlētājiem pagājušajā sezonā spēlēja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienībā "Rīga".

Jau ziņots, ka pirmdien par vienības galveno treneri apstiprināts latviešu hokeja speciālists Pēteris Skudra, bet otrdien tika prezentētas vienības jaunās spēļu formas un kluba logo.

Vēlāk tika parakstīts arī pirmais līgums ar kādu no hokejistiem. Komandai kā pirmais pievienojās Lauris Dārziņš, bet iepriekš līgums no pamatsastāva spēlētājiem bija vien Emīlam Ģēģerim.

Otrdien sastāvu papildināja arī pieredzējušie uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un Gints Meija.

Pagājušajā svētdienā kļuva zināms, ka Rīgā nākamsezon nebūs redzams lietuvietis Nerijus Ališausks, bet iepriekš leģionāra gaitās devās arī Uvis Balinksis.

"Dinamo" aizvadītajā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.