Rīgas "Dinamo" zaudē Minskas komandai un nepamet pēdējo vietu līgā

© Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Rīgas "Dinamo" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā mājās ar 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) piekāpās Minskas "Dinamo".

Zaudējums rīdziniekiem liedza pamest pēdējo vietu līgā, turklāt tika piedzīvota jau 11.neveiksme pēc kārtas.

Vārtus mājiniekiem guva Uvis Balinskis, kurš pārtrauca ilgo "sauso" sēriju vairākumā.

Spēles pirmajā periodā komandas kopā izdarīja deviņus metienus pa vārtiem un katra neizmantoja vienu vairākumu. Otrajā periodā mačs kļuva daudz ātrāks un cīņa asāka, bet tā vidū Andris Džeriņs izvicināja dūres ar Mihailu Stefanoviču.

Sešas minūtes pirms otrā perioda beigām minskieši guva pirmos vārtus šajā mačā, tiesa, ne bez veiksmes palīdzības. Andreja Kosticina no asa leņķa mestā ripa atsitās pa vārtsargu Aleksanderu Salāku un ielidoja vārtos.

Nepilnu pusotru minūti vēlāk pēc Raiena Spūnera metiena ripa rikošetā no Kārtera Eštona vēlreiz ielidoja cietoksnī, un rezultāts kļuva 2:0 viesu labā. Rīdzinieki periodu zaudēja ne tikai rezultātā, bet pārliecinoši piekāpās metienos pa vārtiem - 2:12.

Trešā perioda ievadā mājinieki pāris reizes veiksmīgi nocīnījās pie Minskas komandas vārtiem, taču neizdevās ripu dabūt pāri līnijai. Lieliska iespēja nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām bija Eštonam, kurš no tuvas distances meta pāri vārtiem, tiesa, ripu nedaudz aizskāra vārtsargs Denijs Teilors.

Nedaudz vēlāk Rīgas klubs tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā ar spēcīgu un precīzu metienu no zilās līnijas izcēlās Balinskis, kurš četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca 1:2. Pēdējā minūtē Salāks tiks nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču izlīdzināt rezultātu neizdevās.

Rīdzinieki pirms atgriešanās mājās aizvadīja divu spēļu izbraukuma sēriju, tajā piekāpjoties Kazaņas "Ak Bars" un Maskavas "Dinamo". Savukārt noslēdzošā mājas spēļu sērija iesākās ar zaudējumu (2:4) pret Jāņa Kalniņa Helsinku "Jokerit".

Tikmēr Minskas vienībai nav klājies diži labāk, jo vienīgā uzvara pēdējās piecās spēlēs svinēta mājās pret Maskavas "Spartak". Pēc tam četros dueļos piedzīvotas vienīgi neveiksmes, pēdējā no dueļiem ar 2:3 piekāpjoties Novosibirksas "Sibirj".

Rīgas komandas neveiksmēs lielā mērā vainojams vājais skaitliskais vairākums, proti, "Dinamo", spēlējot nevienādos sastāvos, līdz šodienai vārtus nebija guvusi jau 45 piegājienos pēc kārtas. Tāpat komanda šosezon kopumā iemetusi vien 87 vārtus, kas ir līdz šim vājākais sniegums kopš vienība piedalās KHL čempionātā.

Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 55 mačos ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē, bet Minskas klubs ar 37 punktiem atrodas pozīciju augstāk. Rīgas vienība ir vājākā visā līgā.

Abas komandas līdz šim KHL čempionātā tikušās 44 reizes, Rīgas vienībai uzvaru izcīnot 22 reizes. Šosezon abas komandas tikušās četrās reizes, iepriekšējās trīs triumfējot rīdziniekiem. Pēdējā tikšanās reizē Rīgas klubs bija pārāks ar 2:0.

Pēc šī dueļa rīdziniekiem mājās vēl priekšā tikšanās ar Kazaņas "Ak Bars", Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo" un Jekaterinburgas "Avtomobilist".

Sezonu rīdzinieki noslēgs ar četru spēļu izbraukumu sēriju. Šīs sezonas pēdējais duelis paredzēts 26.februārī Novosibirskā.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./14.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.