Latvijas izlase papildlaikā izrauj uzvaru pār Franciju

© Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Latvijas hokeja izlase piektdien Liepājā notiekošajā "Turkish Airlines” Četru nāciju turnīrā otro dienu pēc kārtas aizvadīja papildlaiku, svinot uzvaru pār Francijas valstsvienību.

Latvijas izlase savā otrajā Četru nāciju turnīra spēlē ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Franciju.

Vārtus Latvijas izlasē guva Miks Indrašis un Deniss Smirnovs.

Latviešiem spēle iesākās pagalam neveiksmīgi, jo jau otrajā minūtē aizsargus apskrēja Šarls Bertrāns, kurš ar nūjas lāpstiņas neērto pusi pārspēja valstsvienības debitantu Kristapu Nazarovu. Latvijas izlase perioda turpinājumā demonstrēja aktīvu spēli, vairākkārt apdraudot pretinieku vārtus, tomēr vārtsargu pārspēt neizdevās.

Otrajā periodā latviešiem ilgi neizdevās "atslēgt" pretinieku vārtus, lai arī vairāki uzbrucēji iepriekš bīstami apdraudēja francūžu vārtus. Tostarp arī Toms Andersons, kurš pēc Kaspara Daugaviņa piespēles nonāca vienatnē pret vārtsargu, tomēr raidīja ripu nedaudz virs vārtu konstrukcijas. Izlīdzinājumu izdevās panākt 34.minūtē, kad vairākumu realizēja Indrašis, neapstādinādams ripu pēc Ralfa Freiberga piespēles.

Noslēdzošā trešdaļa iesākās ar lielo mazākumu, jo noraidījumus pašā perioda sākumā nopelnīja Artūrs Kulda un Frenks Razgals, tomēr Nazarovs savus vārtus nosargāja neskartus. Atlikušajā laikā abas izlases spēlēja "atklāto" hokeju, tomēr dinamiskais spēles temps rezultātu nedeva, lai arī mača izskaņā vārtu gūšanas iespēja bija Mārtiņam Karsumam, bet Latvijas izlase nerealizēja skaitlisko vairākumu.

Līdz ar to Latvijas izlase jau otro maču pēc kārtas aizvadīja papildlaiku, kurā izdevās izraut uzvaru. Pēc vairākām neizmantotām vārtu gūšanas iespējām papildlaika trešajā minūtē uzbrukuma zonā ar ripu ieslidoja Smirnovs, kurš lieliski apspēlēja visus trīs pretspēlētājus un raidīja ripu vārtsargam starp kājām, kaldinot Latvijas izlases panākumu otrajā Četru nāciju turnīra spēlē.

Latvijas izlasē par mača labāko spēlētāju tika atzīts aizsargs Ralfs Freibergs.

Iepriekš piektdienas pirmajā spēlē Slovēnijas izlase ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Baltkrieviju. Slovēnijas valstsvienībā ar precīziem metieniem izcēlās Roks Tičars un Anže Kuralts, bet Matija Pintaričs tika galā ar visiem 28 baltkrievu metieniem.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdien Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē ar rezultātu 3:2 pēcspēles soda metienu sērijā uzvarēja Slovēniju.

Boba Hārtlija vadītā izlase turnīrā Liepājā piedalās ar diviem vārtsargiem, desmit aizsargiem un 17 uzbrucējiem.

Hārtlijam darbā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā asistēs Artis Ābols, Aleksandrs Cicurskis, Maksims Širokovs un Sergejs Kuzņecovs.

Latvijas nacionālā izlase pirmo kopīgo treniņu aizvadīja pirmdien "Volvo ledus hallē", bet otrdien jau devās uz Liepāju.