redeem Ginta, Gunda, Gunta

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Girgensonam divas rezultatīvas piespēles; Merzļikins aizvien rezervē

© AP/SCANPIX/LETA

Ar divām rezultatīvām piespēlēm piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izcēlās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, palīdzot savai komandai izcīnīt uzvaru pēcspēles soda metienu sērijā.

Bufalo vienība savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) uzvarēja Floridas "Panthers".

Girgensons rezultatīvi asistēja abos pamatlaika vārtu guvumos. Hokejists laukumā pavadīja teju vai 15 minūtes, no kurām 13 sekundes nospēlētas vairākumā, bet vēl minūte un 18 sekundes aizvadītas mazākumā. Uzbrucējs divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un spēli noslēdza neitrālu lietderības koeficientu.

Spēles rezultāts tika atklāts otrā perioda pašā izskaņā, Girgensonam laukuma vidus zonā atstājot ripu Kailam Okposo, kurš pēc brīža to gar vārtu priekšu piespēlēja Johanam Larsonam (1:0). Rezultāts dubultojās trešā perioda trešajā minūtē, kad Okposo un Girgensons vārtu guvumu nokārtoja Marko Skandelam, tomēr viesi prata atspēlēties, novedot spēli līdz "bullīšiem".

"Bufalo" uzbrucēji pirmajos trīs mēģinājumos iemeta divus pēcspēles soda metienus, bet Floridas vienība nespēja atslēgt Linusa Ulmarka vārtus, lai arī viņu pārspēt centās viens no līgas labākajiem "bullīšu" meistariem Aleksandrs Barkovs.

Citā spēlē Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" viesos ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) piekāpās Anaheimas "Ducks", latvietim paliekot rezervē.

Vienīgos vārtus Kolumbusas vienībā guva Pjērs Luks Dubuā.

Sestdien "Blue Jackets" paredzēta spēle pret Karolīnas "Hurricanes", bet Pitsburgas "Penguins" un Teodors Bļugers spēlēs pret Minesotas "Wild".