Jaunā sezona NHL: kā veiksies latviešu hokejistiem?

 
©AP/ SCANPIX/ LETA

Nacionālās hokeja līgas sezona sāksies otrajā oktobrī un, ja nenotiks lieli brīnumi, NHL klubu sastāvos sezonas ievadā būs četri latviešu hokejisti. Vai būs papildinājumi, vai būs daudz aizvadītu maču, uz cik lielu punktu bagāžu var tēmēt Zemgus Girgensons, Rūdolfs Balcers un Teodors Bļugers, kā arī cik stabila būs Elvja Merzļikina vieta Kolumbusā - prognozes par visiem šiem jautājumiem piedāvā sporta totalizatora "Betsafe" bukmeikeri.

Girgensons Bufalo komandā

Dažās iepriekšējās sezonās Zemgus Girgensona Bufalo "Sabres" sastāvā varēja sagaidīt ar vismaz kaut kādu optimismu, taču cerības bieži vien tika pieviltas gan viņa paša personīgo panākumu, gan kluba uzvaru skaita ziņā. Šovasar bija krietna deva neskaidrības par to, vai "Sabres" vispār vēlēsies paturēt sastāvā ceturtās maiņas uzbrucēju ar kvalifikācijas līgumu par pusotru miljonu dolāru, kurš komandai nav nesis veiksmi.

Iespējams, Girgensonam būtu noderējusi virziena maiņa, iespējams, būtu bijis nepieciešams izmēģināt savus spēkus citā komandā, kaut kur klīda pat runas par spēlēšanu KHL (Girgensons pats iepriekš gan šādu iespēju noraidījis kā nepieņemamu), taču Zemgus ir palicis Bufalo. "Betsafe" hokeja prognozes piedāvā likmi ar koeficientu 1.86 uz to, ka viņš gūs mazāk par 16.5 punktiem šosezon. Ar šo likmi gan jābūt uzmanīgam, jo iepriekšējās četrās sezonās Girgensons ir balansējis tieši uz šīs robežas (18, 16, 15 un 18 punkti).

Merzļikins Kolumbusas vārtos

Elvis Merzļikins uz Ziemeļameriku aizbrauca 25 gadu vecumā un šosezon būs debitanta statusā, taču vārtsargiem tas nemaz nav tik liels retums - nobriest Eiropā un tad uzreiz sevi pamatīgi pieteikt NHL. Turklāt pagājušajā sezonā Sentluisai Džordans Biningtons uzreiz kā debitants parūpējās par milzīgu sensāciju un kļuva par līgas čempionu.

Merzļikinam Kolumbusā tiek dots uzticības kredīts. Par pamatvārtsarga vietu viņš konkurēs ar somu Korpisalo, kuram jau ir NHL otrā vārtsarga pieredze, kamēr Elvim visi debijas satraukumi un NHL jaunumu izjušana uz savas ādas vēl priekšā. Lai nu kā, bet Kolumbusai vasarā nācās palikt bez vairākiem svarīgiem spēlētājiem ar Artēmiju Panarinu un Sergeju Bobrovski priekšgalā. Šādas situācijas jāuztver ar divām medaļas pusēm, proti, iekļauties sastāvā ir vieglāk, bet veiksmīgi nospēlēt un sarūpēt komandai uzvaras - daudz grūtāk. Tas var it īpaši atsaukties uz vārtsarga statistiku.

"Betsafe" Merzļikina sakarā piedāvā šādas īpašās likmes - par viņa spēļu skaitu sākumsastāvā (līnija 34.5 spēles) un to, vai viņš tiks pie vismaz trim sausajām spēlēm (koeficients 3.50). Tas nav slikts koeficients, jo pagājušajā sezonā pie šāda panākuma tika 22 NHL vārtsargi. Šeit gan vēlreiz jāatgādina, ka Kolumbusai cīņu par "play-off" īsti neprognozē, bet Biningtons bija vienīgais debitants iepriekšējā sezonā, kurš tika pie trim sausajām spēlēm (trim citiem gan bija pa divām).

Kurš metīs vairāk - Bļugers vai Balcers?

Jāsāk ar to, ka ne Teodoram Bļugeram, ne Rūdolfam Balceram oktobra sākumā vietas attiecīgi "Penguins" un "Senators" sastāvā nav garantētas tikai tāpēc vien, ka abi regulāri spēlēja iepriekšējās sezonas otrajā pusē. Bļugers sevi pierādīja ļoti veiksmīgi, taču izslēgšanas mačos pie teikšanas tika maz. "Penguins" tomēr ir bagāta komanda ar dziļu sastāvu un lielām superzvaigznēm, un pieejamo vietu, par kurām Teodors var cīnīties, nav nemaz tik daudz. Savukārt Balcera "Senators" iepriekšējā sezonā sāka savu pārbūvi un tagad cer būt spērusi soli uz priekšu, taču joprojām izdarot uzsvaru uz jaunajiem spēlētājiem.