1:8 pret Somiju. Bijuši vēl skarbāki zaudējumi

Latvijas izlase svētdienas vakarā piedzīvoja vienu no lielākajiem zaudējumiem spēlējot pasaules čempionātu elitē (1:8 pret Somiju), taču iepriekšējos turnīros bijuši zaudējumi ar vēl iespaidīgākiem rezultātiem un šī bija piektā reize, kad pretinieks mūsu vārtos iemet vismaz astoņas ripas.

2005. gada 10. maijs. Insbruka. Latvija - Zviedrija 1:9. Šī bija spēle nākamajā dienā pēc 0:0 pret Somiju un mačs pret zviedriem bija iespēja iekļūt ceturtdaļfinālā. Artūrs Irbe spēlēja pirmās 20 minūtes (metieni - 8/11), bet divas trešdaļas Edgars Masaļskis (metieni - 14/20). Pirmos vārtus zaudējām jau 28 sekundē (Niklass Kronvals) un tie ir otrie visātrāk zaudētie vārti kopš spēles sākuma, bet vienīgos vārtus guva Māris Ziediņš panākot 1:8 (50:04).

f64

2006. gada 11. maijs. Rīga. Latvija un Kanāda 0:11. Lielākais zaudējums čempionātu vēsturē un vienīgā spēle, kad zaudēti vismaz 10 vārti. Pats skumjākais, ka tas notika tepat Rīgā. Sergejs Naumovs tika nomainīts pēc 15:20 minūtēm (metieni - 6/9), bet pārējo laiku kanādiešu spēku izbaudīja Mārtiņš Raitums (metieni - 23/31). Starp citu, kanādiešu deviņus vārtus guva skaitliskajā vairākumā!

f64

2007. gada 30. aprīlis. Maskava. Latvija un Zviedrija 2:8. Uz lielo zaudējumu kopējā fona šis izskatās vispieklājīgākais. Tomēr, gūti divi vārti. Pirmās divas trešdaļas vārtus sargāja Edgars Masaļskis (metieni - 17/21), pēdējo - Sergejs Naumovs (5/9). Zīmīgi, ka pēdējās trešdaļas ievadā 2:31 minūšu laikā Kaspars Daugaviņš un Aleksejs Širokovs panāca 2:4... Pirmie vārti tika zaudēti jau pēc 29 sekundēm (Niklass Bekstrēms) un tie ir trešie visātrāk zaudētie vārti kopš spēles sākuma.

f64

2015. gada 4. maijs. Prāga. Latvija un Zviedrija 1:8. Visu spēli zviedru ofensīvu izbaudīja Edgars Masaļskis (28/36). Zviedri trīs vārtus guva vairākumā un realizēja arī soda metienu. Vēl vienu soda metienu nerealizēja. Šī ir vienīgā spēle, kad viena mača ietvaros pret Latvijas izlasi tiek izpildīti divi soda metieni. Vienīgie vārti Latvijas izlasē Laurim Dārziņam (vairākumā).

f64

2018. gada 6. maijs. Herninga. Latvija un Somija 1:8. Pa Kristera Gudļevska vārtiem tika izdarīti 29 metieni, bet vienīgais vārtu guvums Latvijas izlasē Rihardam Bukartam. Soms Sebastians Aho nopelnīja sešus rezultativitātes punktus (2+4) un tas ir viena spēlētāja rezultativitātes rekords spēlēs pret Latvijas izlasi. Interesanti, cik punktu visā čempionātā gūs rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē?