HK "Mogo" prezidents Martinsons: Lielāko daļu no spēlētājiem pazīstu jau no 10 gadu vecuma
 
©Publicitātes foto

HK "Mogo" pirms nepilnas nedēļas jau trešo reizi virs savām galvām cēla Latvijas kausu! Kluba prezidents Māris Martinsons intervijā ar LHF atzina, ka šis panākums ir smaga darba rezultāts. Tāpat Martinsons pastāstīja par kluba piramīdu un savu aicinājumu atbalstīt sportu.

Trīs no trīs - iespaidīgi. Tomēr visam apakšā ir ieguldīts smags darbs un lieli finanšu līdzekļi. Vai Jūs jūtaties gandarīts par paveikto?

Trīs no trīs skan pārliecinoši, bet reāli tas viss nāca caur adatas aci, arī tāpēc man ir liels prieks par šo rezultātu. Es nedomāju, ka mūsu pretinieks bija vājāks, pat pretēji. Tas nozīmē, ka svarīgs bija mūsu komandas gribasspēks, spēja koncentrēties, par ko lieli nopelni ir mūsu treneriem. Jāsaka paldies arī mūsu līdzjutējiem un jaunajiem Mogo spēlētājiem - viņi pēc uzvaras finālā bija vislaimīgākie!

Kas ir galvenā Mogo komandas veiksmes formula?

Nav tādas vienas brīnumnūjiņas, ko pavicinot, Mogo kļūst par kausa īpašniekiem. Pirmkārt, tā ir pati komanda ar treneriem priekšgalā un komandas mikroklimats. Es lielāko daļu no spēlētājiem pazīstu jau no desmit gadu vecuma - viņi spēlēja vienā komandā ar manu dēlu. Vienmēr esmu uzskatījis, ka katram jādara sava lieta - trenerim jātrenē, spēlētājiem jāspēlē un man jānodrošina, lai tas viss kopā strādā un dod rezultātu. Varbūt tā arī ir mūsu panākuma atslēga.

Mogo komanda ir viens no retajiem klubiem Latvijā, kuram ir sava piramīda. Cik daudz resursi nepieciešami, lai uzturētu šādu organizāciju?

Jaunie hokejisti vienmēr ir bijusi mana prioritāte. Ja nebūs jaunie hokejisti, hokejam nebūs nākotne. Jau dibinot virslīgas komandu, zināju, ka veidosim jauniešu piramīdu. Sākām ar pašiem jaunākajiem hokejistiem un katru gadu uzņemam nākamajos gados dzimušos. Pārvilināt hokejistus no citiem klubiem nebūtu ētiski, tāpēc pieņēmām stratēģisku lēmumu audzināt nākamos spēlētājus no pašiem pamatiem.

Ja runājam par naudu, daļu no izmaksām sedz vecāku līdzmaksājums. Atlikušos līdzekļus piesaista klubs. Hokejs ir ļoti dārgs sporta veids. Daudz palīdz Mogo spēlētāji, kuri trenē jaunos hokejistus. Tā mēs panākam labu sinerģiju. Lai varētu nodrošināt jauno hokejistu attīstību, lielu artavu dod pašiem sava Hokeja halle Mogo, ko iegādājāmies pirms trīs gadiem, tieši šādam mērķim.

Vai Mogo mērķis arī ir izaudzināt hokejistu līdz Latvijas nacionālajai izlasei?

Jebkura kluba mērķis ir, lai viņu hokejisti spēlētu nacionālajā izlasē un cerams, ka tā arī būs. Vēl gan ir daudz neatbildētu jautājumu. Mums ir ļoti lielas problēmas ar spēlētājiem, kas nonāk līdz U18 izlasei, bet tālāk nav kur turpināt attīstību. Mums ir tikai viens klubs, kas spēlē MHL un atbilst augsta līmeņa hokejam. Pārējiem, ja grib spēlēt tālāk profesionālā līmenī, ir jāmeklē klubi ārpus valsts robežām. Par šo jautājumu varētu runāt stundām un dienām. LHF pie tā ļoti aktīvi strādā, bet par pamatu arī šim jautājumam ir finanses. Mogo kluba mērķis ir izaudzināt jaunos hokejistus līdz tā saucamajai specklasei Rīga, tālāk MHL un arī Dinamo Rīga, ar laiku varbūt kaut kas mainīsies.

Zināms, ka tāpat darbojaties ar citos sporta projektos. Vai atbalstīt sportu ir Jūsu iekšējā misija?

Sporta atbalstīšana ir veids kā saņemt pozitīvas emocijas. Kā savā laikā ir teicis Martins Luters Kings juniors - ja neesi atklājis ko tādu, dēļ kā esi gatavs mirt, tu neesi gatavs dzīvot. Dziļa doma, jo tas ir jāizjūt, to ir grūti izteikt vārdos. Tāpēc es jau vairāk nekā 15 gadus atbalstu jauniešus un gūstu no tā patiesu baudu. Tā tas ir basketbolā, motokrosā. Būšu priecīgs, ja palīdzēsim izaugt kādam jaunam Verpakovskim. Laikam spilgtākais piemērs ir iešana uz baznīcu. Ja cilvēkiem jautātu, kāpēc viņi iet, lielākā daļa atbildētu, ka tic Dievam. Tāpēc es ticu lietai, ko daru un tādēļ atbalstu sportu. Sports ne tikai uztur tevi formā, bet norūda visai turpmākajai dzīvei! Tāda ir mana pārliecība un novēlu visiem to paprovēt, jo kopā mums izdosies labāk.