Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Phjončhanā latvietis mēģina nozagt Somijas hokeja izlases nūjas

© Scanpix

Phjončhanas olimpisko spēļu hokeja arēnā svētdien par Somijas sieviešu hokeja izlases nūju zādzības mēģinājumu aizturēts agrāk sodīts Latvijas pilsonis, pastāstīja Dienvidkorejā esošais Latvijas drošības virsnieks, Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks Artis Velšs.

Saskaņā ar vietējās policijas Velšam sniegto informāciju 1990.gadā dzimušais vīrietis bija iegādājies biļeti uz sieviešu hokeja spēli, bet kādā brīdī pamanījies iekļūt telpā, kurā glabājas hokeja ekipējums. Vīrietis no telpas paņēmis piecu hokeja nūju komplektu, kas piederējis kādai Somijas sieviešu hokeja izlases spēlētājai.

Vīrietis devies prom, taču Olimpisko spēļu brīvprātīgie viņu pamanījuši un paziņojuši policijai, kas vīrieti aizturēja. Vīrietis bija tērpies privātajās drānās, kā arī lietojis alkoholu. Viņš likumpārkāpumā atzinās.

Dienvidkorejas policija sākusi izmeklēšanu un vīrieti atbrīvojusi, taču viņam noteikts aizliegums līdz 26.februārim atstāt šo valsti. Vīrietis par savu uzturēšanās vietu norādījis kādu viesnīcu.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Vīrietim nav nekādas saistības ar Latvijas olimpisko delegāciju, taču viņš paskaidrojis, ka Dienvidkorejā uzturas saistībā ar darbu, norādīja Velšs.

VP noskaidrojusi, ka vīrietis jau agrāk vairākkārt Latvijā nokļuvis policijas redzeslokā par dažādiem incidentiem, kas saistīti ar alkohola lietošanu un skandāliem. Tāpat viņš Latvijā krimināli sodīts par zādzību nelielā apmērā.

Svētdien arēnā norisinājās divas Olimpiskā turnīra spēles, no kurām vienā spēkojās Somijas sieviešu izlase pret ASV.

Vietējās policijas sniegtā informācija arī liecina, ka vakar aizturēts Spānijas pilsonis, kurš centās iekļūt sportistu Olimpiskajā ciematā ar viltotu akreditācijas karti. Pēc fakta konstatēšanas viņš centās no notikuma vietas aizbēgt, taču policistam izdevās viņu aizturēt.

Spānijas pilsonis paskaidrojis, ka ir tūrists, kura hobijs ir sporta nozīmīšu kolekcionēšana un apmaiņa lielos sporta pasākumos. Lai tiktu klāt pēc iespējas vairāk sportistiem un censtos apmainīties ar nozīmītēm, viņš internetā atradis akreditācijas kartes paraugu un izgatavojis viltojumu, taču nav domājis, ka pie ieejas atradīsies elektroniska akreditācijas karšu atpazīšanas sistēma, norādīja Velšs.

Tāpat vakar aizturēts Dienvidkorejas pilsonis, kurš centās iekļūt Olimpiskā ledus centra teritorijā, palienot zem sētas, norādīja Velšs.