LHF: Hokeja izlasei jātiek PČ ceturtdaļfinālā

 
©Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Ceturtdien, 27. aprīlī "Volvo Sporta centrā" tika rīkota Latvijas hokeja izlasei veltīta preses konference, kurā par sagatavošanās posmu un gaidāmo pasaules čempionātu stāstīja LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols un valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

"Mums tikko bija LHF valdes sēde, kurā izvirzīja uzdevumu izlasei tikt nākamajā kārtā," uzsvēra Koziols. "Uzsveru, ka visas apdrošināšanas ir sakārtotas un spēlētājiem līgumi ir apdrošināti. Vēl komandai atlikušas divas pārbaudes spēles un pēc tām tiks nosaukts sastāvs pasaules čempionātam. To vienpersoniski izdarīs galvenais treneris Bobs Hārtlijs."

"Šodien bija saruna ar Karsumu. Gribējām izteikt gatavību viņu gaidīt, tomēr Mārtiņš pauda, ka nejūtas pilnībā gatavs un nebūs arī godīgi pret pārējiem, kas ilgi trenējušies," atzina Koziols.

Latvijas izlase pasaules čempionātam sāka gatavoties jau martā, tomēr Koziols norādīja, ka būtu vajadzīgs vēl kāds mēnesis, lai treniņnometne būtu pilnvērtīgāka, norādīts preses konferences ziņojumā Latvijas hokeja federācijas mājaslapā.

"Kad sākām gatavoties, daudzi domāja, ka divi mēneši un desmit pārbaudes spēles ir par daudz, bet tagad secinām, ka tas bija pareizs lēmums, jo Hārtlija vadībā izlase maina hokeja stilu un domāšanu. Drīzāk vajadzēja vēl kādu mēnesi," uzskata Koziols.

LHF ģenerālsekretārs arī uzteica pieredzējušo vārtsargu Edgaru Masaļski, kurš iepriekšējā nedēļā pēc pārbaudes mača ar Franciju atvadījās no Latvijas valstsvienības. "Edgara uzruna ģērbtuvē ļoti palīdzēja - viņš nodeva stafetes kociņu. Šādu runu par uzvarētāja attieksmi varētu likt vēstures grāmatās."

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Hārtlijs atzīmēja, ka izlases treniņnometni apmeklējuši kopumā 62 hokejisti.

"Paturēsim 14 uzbrucējus, deviņus aizsargus un trīs vārtsargus - vajadzēs vēl atbrīvot divus uzbrucējus un vienu aizsargu. Pasaules čempionāta ritmā nevar iztikt ar sešiem aizsargiem, tāpat vienmēr vajag divus rezerves aizsargus, jo ir vismaz septiņas spēles," pauda kanādietis. Esmu ļoti priecīgs par to, kur atrodamies. Mūsu spēle daudz progresē, īpaši aizsardzībā. Esam daudz laika pavadījuši, lai būvētu pārliecību uzbrukumā, tomēr tāpat jāpaliek aizsardzībā par sevi pārliecinātai komandai - nevaram spēlēt skrien un met hokeju. Pēdējās divās pārbaudes spēlēs jāpieņem svarīgi lēmumi, bet tāpat turpinās spēlēt vadošie hokejisti."

Savukārt Gints Meija lauzta deguna dēļ nākamajās dienās nevarēs spēlēt. "Tas viņam apgrūtina situāciju, jo mums ir konkurence, bet labi, ka lēmums nav jāpieņem jau pašlaik."

Latvijas izlases kapteinis būs Kaspars Daugaviņš, bet viņam būs četri asistenti - Jānis Sprukts, Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks un Lauris Dārziņš. "Palīgus katrā spēlē rotēsim. Pāros būs Kulda un Sprukts, otrajā - Sotnieks un Dārziņš. Viņi visi ir lieliski līderi, lepni pārstāv valsti un var būt lielisks piemērs mūsu spēlētājiem."

"Ja netici, ka ir iespēja uzvarēt, paliec mājās. Mēs brauksim ar puišiem, kuri tic, ka var sasniegt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Kad ripa būs uz ledus, viss var notikt," kaujiniecisks bija Hārtlijs.

Hārtlijs arī piebilda, ka izlases sastāvā pašlaik ir septiņi hokejisti, kuri jaunāki par 22 gadiem, turklāt par to viņš ir lepns.

"Viņi ir ar mums, jo to ir pelnījuši, nevis īpaši viņus virzām uz priekšu. Pēc šodienas treniņiem atskaitījām aizsargu Kristapu Zīli," atklāja Hārtlijs.

"Šodien treniņā Frenks Razgals bija kopā ar Zemgu Girgensonu un Ronaldu Ķēniņu. Man ļoti patīk Razgals - viņš ir ļoti inteliģents, turklāt var gūt vārtus. Uzreiz pēc pasaules čempionāta viņam jādodas uz svaru zāli, bet šim puisim ir liels potenciāls," uzskata Hārtlijs.