Latvijas basketbolistes EČ finālturnīrā spēlēs apakšgrupā ar Spāniju, Grieķiju un Melnkalni

© Pixabay

 Latvijas sieviešu basketbola izlase 2023.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs Telavivā vienā apakšgrupā ar Spāniju, Grieķiju un Melnkalni, noskaidrojās trešdien notikušajā izlozē.

Latvijas valstsvienība kopā ar Spānijas, Grieķijas un Melnkalnes izlasēm tika ielozēta A apakšgrupā, kas savus mačus aizvadīs Telavivā.

Tāpat B apakšgrupā, kas arī spēlēs Telavivā, tika ielozēta mājiniece Izraēla, kā arī Beļģija, Itālija un Čehija.

Savukārt Slovēnija C apakšgrupā spēkosies ar Franciju, Lielbritāniju un Vāciju, bet D apakšgrupā, kas arī mačus aizvadīs Ļubļanā, tika ielozēta Serbija, Turcija, Slovākija un Ungārija.

Pirms izlozes Latvijas izlase, kas Eiropas rangā ieņem 16.vietu, bija nonākusi pēdējā no četriem groziem kopā ar Ungāriju (15.), Vāciju (20.) un Izraēlu (24.). Pirmajā grozā bija Spānija (1.), Francija (2.), Beļģija (3.) un Serbija (4.), otrajā - Turcija (5.), Itālija (6.), Grieķija (8.) un Slovēnija (10.), bet trešajā - Lielbritānija (11.), Melnkalne (12.), Slovākija (13.) un Čehija (14.).

No pirmā desmitnieka finālturnīram nekvalificējās Bosnijas un Hercegovinas (7.) un Zviedrijas (9.) izlases.

Slovēnija par partnervalsti bija izraudzījusies Serbiju (komandas tika ielozētas dažādās grupās), Izraēla - Čehiju (komandas spēlēs vienā grupā).

2023.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 15. līdz 25.jūnijam. Pirmajā posmā pa divu grupu turnīriem un divām astotdaļfināla spēlēm notiks Izraēlā un Slovēnijā, bet izslēgšanas turnīrs paredzēts Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā. Piecas labākās komandas iegūs tiesības piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.